Щоб переговори про вступ України до Євросоюзу стартували, Київ повинен був виконати сім рекомендацій Єврокомісії. Влада впевнена, що вдалося реалізувати практично всі вимоги. Експерти вважають, що Києву є над чим працювати, проте шанси для старту переговорів високі.

У грудні Україну очікує старт переговорів про вступ до Євросоюзу. Для цього Єврокомісія рекомендувала Києву виконати сім ключових рекомендацій, серед яких:

реформування Конституційного Суду;
судова реформа;
боротьба з корупцією;
реформування правоохоронних органів;
деолігархізація;
медіа законодавство;
законодавство з прав нацменшин

Давид Арахамія голова парламентської фракції» Слуга народу » вважає, що ВР прийняла 99,9% того, що вимагає Європейський союз для початку переговорів про вступ України до ЄС. В цілому, за словами Руслана Стефанчука (головаВерховної ради), Україна за рік виконала практично всі рекомендації, представлені з боку європейських інституцій. І робота продовжується.

У червні 2023 року в Брюсселі відзначили успіх, якого вдалося досягти Києву, незважаючи на повномасштабну війну РФ. За оцінкою Європейської Комісії, Україна виконала дві з семи вимог для початку переговорів про членство в Європейському Союзі. Йшлося про медіа законодавство, а також про успіхи судової реформи.

Решта п’ять рекомендацій мали певний прогрес. Наприклад, реформуванню Конституційного Суду ЄК поставила оцінку «добре», а в законодавстві з прав нацменшин, боротьбі з корупцією, відмиванням грошей і реформуванням правоохоронних органів, а також деолігархізацією відзначила» деякий » успіх.

«Прогрес є. Звіт буде помірно позитивним. Мова йде не про прикрашання дійсності, а про визнання прогресу, наприклад, є видатні антикорупційні справи, які можна назвати», – зазначав один з дипломатичних джерел ЄС.

Також Україна показала певний успіх у реформуванні Конституційного Суду: у липні парламент проголосував за євроінтеграційний закон Про уточнення положень про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді КСУ, а також посилив роль міжнародних організацій у відборі кандидатів. Правда, поки жоден конкурс за новим законом не відбувся.