ЗСУ активно працюють по складах російських окупантів. Тепер противник намагається підтягувати живу силу і бронетехніку до лінії фронту і зазнає великих втрат. Не шкодують нікого і нічого. До того ж армія РФ має проблеми з логістикою, боєприпасами та мотивацією особового складу.

Про це сьогодні, 22 червня, в ефірі українського телеканалу сказав військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.) Віктор Ягун.

Експерт зауважив, що росіяни всіма силами намагаються зупинити будь-яке просування ЗСУ. На Запорізькому напрямку вони вже зосередили, за словами Ягуна, близько 200 тис. солдатів.

“У російських військових дуже серйозна ситуація з логістикою. Українські військові активно працювали по складах, ми це все бачили. Були дні, коли до 12 і більше складів знищували. Тепер окупанти намагаються підтягнути якусь силу і бронетехніку, накопичили дуже велику кількість особового складу. Тільки на Південному напрямку, який ми ще називаємо Запорізьким, Бердянським, росіяни накопичили зосередили 150-200 тис. осіб, які намагаються зупинити український контрнаступ. І, як кажуть фахівці, дуже дивно виходить, адже втрати в техніці, втрати особового складу в них більші, ніж у нас”, — зазначив гість ефіру.

Така тактика — все, на що здатні росіяни, каже Ягун. Вони не шкодують ні сил, ні техніки.

“Це все, що вони можуть. У них великі проблеми з логістикою, з боєприпасами. Тобто вони не можуть використовувати все це в тій кількості, в якій хочуть. У них велика проблема з мотивацією особового складу. Тому єдине, що вони можуть — кидати всі сили, насамперед піхоту, на те, щоб затримати українських військових”, — сказав Ягун.

Росіяни, за словами експерта, намагаються зробити укріпрайони з населених пунктів, а все інше — мінувати суцільно.

“На щастя, напевно, для нас, у російських військ немає суцільної оборони, хоча вони намагалися викопати страшні окопи: по 70, по 100 кілометрів завдовжки. Але у них немає просто особового складу, який міг би розташуватися ось прямо 1 до 1. Тому вони намагаються зробити укріпрайони з населених пунктів, а решту суцільно мінувати — і поля, і дороги, і посадки. І ЗСУ доводиться працювати дуже активно в напрямку розмінування та обходу цих населених пунктів”, — зазначив гість ефіру.

Ягун також наголосив, що росіяни дуже бояться потрапити в оточення.

“У них паніка починається, якщо отримують інформацію про те, що українські війська перебувають у їхньому тилу. І щойно наші можуть провести розмінування, визначити можливості обходу того чи іншого укріпрайону, одразу ж починається відхід російських військ, тому що вони бояться потрапити в оточення”, — сказав Віктор Ягун.

В свою чергу військовий експерт Владислав Селезньов закликав всіх насамперед орієнтуватися на статистику, яку щодня вранці публікує Генеральний штаб ЗСУ, і звертати увагу на цифри російських втрат.

«Навіть не настільки важливі цифри втрат ворога в живій силі, скільки знищених артилерійських засобів, засобів протиповітряної оборони, спеціальної техніки, автомобільної техніки, бронетехніки. Адже саме ці фактори є визначальними бойову міць російської окупаційної армії. Для мене абсолютно очевидно, що саме зараз українська армія готує собі поле майбутньої битви шляхом знищення важливих військових, логістичних та інфраструктурних об’єктів. Ми таким чином знижуємо бойові можливості путінської армії. А за таких умов наш контрнаступ у перспективі буде більш ефективним і більш масштабним», — наголосив Селезньов.