Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що підтримав введення санкцій на останньому засіданні РНБО під які потрапив нардеп “ОПЗЖ” Віктор Медведчук і його дружина.

“Нам треба… змінити закон про санкції, щоб ні в кого не було різночитань і щоб такі повноваження були в повному обсязі в РНБО. І тоді це було б дієвим механізмом”, – сказав Разумков в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Спікер підтвердив, що на останньому засіданні РНБО проголосував “за” рішення про запровадження санкцій проти низки юридичних та фізичних осіб, проте висловив окрему думку з цього питання.

“Так, дійсно, це було так. Чому? Тому що це рішення стосувалося і громадян України, і громадян Російської Федерації. І ви знаєте про моє перше голосування (Разумков утримався під час голосування за запровадження санкцій проти трьох телеканалів “112”, NewsOne, Zik – ред.). Це стосується правової позиції. Подобається вона нам чи не подобається, але вона має бути правовою незалежно від того, де рішення ухвалюють – у Верховній Раді, на засіданнях РНБО чи в будь-якому іншому відомстві”, – зазначив спікер парламенту.

Він вважає, що якщо йти шляхом санкцій, то паралельно треба йти судовим шляхом, або внести зміни в закон про санкції.

Окрім того, Разумков звернув увагу на існування думки про можливість застосовувати санкції до українських громадян нарівні з іноземними, які пов’язані з терористичною діяльністю.

“Але якщо ми піднімемо з вами стенограму засідання Верховної Ради, коли розглядали закон про санкції (серпень 2014 року), то там чітко звучить формулювання, що на громадян України санкції не поширюються”, – резюмував голова Верховної Ради.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.