Петиція, у якій звертаються до президента України з закликом до «справедливої мобілізації громадян», зокрема народних депутатів та інших чиновників на державних посадах, набрала необхідну кількість голосів. Тепер її має розглянути президент України.

Зазначимо, що автор петиції Олександр Дубінський опублікував її 3 вересня з закликом вжити «невідкладних заходів» щодо зміни кількох законів України, які стосувалися б мобілізації народних депутатів. Дубінський вказує у тексті петиції, що захист Вітчизни є обов’язком громадян України, однак існує певна нерівність щодо мобілізації в Україні.

«Існують законодавчі прогалини, які призводять до нерівних умов мобілізації. Зокрема, народні депутати України, які є військовозобов’язаними… не підлягають призову на військову службу під час мобілізації», — стверджується в петиції.

За словами автора петиції про мобілізацію народних депутатів такі обставини порушують «принципи справедливості перед законом». Крім того, такий чинник впливає на соціальну напруженість в Україні.

Водночас, Дубінський наголосив, що мобілізація народних депутатів зможе заповнити можливу нестачу військовослужбовців.

«Суспільство вимагає справедливої мобілізації під час воєнного стану», — підсумовує автор петиції про мобілізацію нардепів.

Крім того, у зверненні до глави української держави вимагають визначити як невідкладні законопроєкти, які сприятимуть справедливій мобілізації громадян, зокрема народних депутатів та державних службовців України.

«У зв’язку зі специфічним графіком засідань Верховної Ради України під час воєнного стану, неможливо визначити, коли ці законопроекти будуть розглянуті. Однак ми закликаємо негайно розглянути ці законодавчі ініціативи, щоб прискорити перемогу та зменшити соціальне напруження», — йдеться у петиції.

Наголосимо, що за три дні до закінчення петиція про мобілізацію народних депутатів набрала понад 25 тис. голосів. Наступний крок — це розгляд петиції президентом України.

Звернемо увагу, що в Офісі президента прокоментували цю петицію:

«У засобах масової інформації неодноразово повідомляють про нестачу військовозобов’язаних для ротацій та оновлення Збройних сил України. Мобілізація народних депутатів та державних службовців різних рівнів допоможе вирівняти умови для всіх громадян та сприятиме перемозі над державою-терористом», – йдеться в обґрунтуванні петиції.

Нагадаємо, на Ставці у Зеленського обговорювали не раз мобілізацію. Зокрема, глава держави наголосив, що це питання не кількості, а термінів.

«Всі в Україні розуміють, що в цій сфері потрібні зміни. І це питання не просто про кількість тих, хто може бути мобілізований. Це питання про терміни – і для кожного, хто зараз у війську, для демобілізації, і для тих, хто прийде у військо. І це питання про умови. Це комплексні речі, які мають опрацьовувати військове керівництво та Міністерство оборони і які мають бути представлені Ставці для затвердження. Сьогодні були деякі пропозиції – я чекаю на комплексні рішення», — заявив президент Зеленський.

Навіть коли країну охопили морози, бойові дії не припиняються. Російські війська просунулися до утримуваного Україною міста Авдіївка на сході, в той час як значна частина бойових дій на південному фронті в Запорізькій області, де Київ прагнув досягти успіху влітку, зайшла в глухий кут. Тому українське військове керівництво отримало підтримку від союзників у питанні розширення призову. Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес у своїй статті для The Telegraph у жовтні закликав Київ залучати більше молодих людей до перемоги у війні, порівнюючи ці зусилля з тактикою Кремля.

“Я розумію бажання президента Зеленського зберегти молодь для майбутнього, — написав Воллес. — Але річ у тім, що Росія мобілізує всю країну приховано”.