Росія несе відповідальність за створення поточної безпекової кризи в Європі, що спричинена російським військовим нарощуванням навколо України, тож саме Росія має здійснити кроки для повернення на шлях миру й діалогу – будь-який інший шлях матиме для неї важкі економічні та політичні наслідки.

Про це сьогодні у Гельсінкі під час підходу до преси за підсумками зустрічі з премєр-міністром Фінляндії Санною Марін заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Трансляція цієї прес-конференції велася на мультимедійному порталі ЄС.

Ця криза була створена Росією. Ми робимо все можливе, щоб дипломатія і діалог досягли успіху… Ми дуже тісно координуємо ці зусилля з нашими партнерами й друзями, зокрема, із США, з Канадою та Великою Британією. Наша відповідь є дуже чіткою: якщо відбудеться будь-яка подальша військова агресія проти України, це потягне фінансові та економічні санкції. Ми сподіваємося, що це не буде необхідним, що Росія повернеться назад, на шлях миру й діалогу, – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що поточне російське військове нарощування вздовж кордонів України, а також у Білорусі, є найбільшим із часів Другої світової війни, та закликала Росію провести деескалацію напруги.

Нагадаймо, що Євросоюз готовий до припинення постачання газу з Росії на випадок, якщо РФ скоротить або припинить поставки у відповідь на потенційні нові санкції ЄС, про це у своєму блозі написав  глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Ми готові на випадок невдачі дипломатії, і ми розглядаємо всі варіанти. Це включає підвищення нашої стійкості, в тому числі шляхом співпраці з такими партнерами, як США, Катар та Азербайджан, щодо питання постачання газу  на випадок, якщо Росія вирішить скоротити або припинити поставки, – зазначив Боррель.