Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не знає, чи дійсно Росія невдовзі планує напасти на Україну. Однак всі працюють на своєму місці. Ніхто нікуди не планує вивозити родину.

До ймовірного нападу українці готові. Про це Венедіктова заявила на брифінгу у Харкові.

“Чи буде воно (вторгнення Росії – ред.) чи ні, чесно вам скажу, що я не знаю”, – сказала генпрокурор.

Вона зазначила, що живе в Києві, діти – в Харкові. Венедіктова запевнила, що її сім’я нікуди не виїжджатиме. Генпрокуратура теж працюватиме у штатному режимі.

Венедіктова зазначила, що останні 8 років Україна живе в стані війни. Тому готувались до різних сценаріїв завчасно.

“Пам’ятаєте, як деякі ексгенеральні прокурори посміювалися , що я видала наказ про “тривожну валізу”. Я закінчувала університет внутрішніх справ, я звикла жити із “тривожною валізою” з того ще часу”, – сказала Венедіктова.

Тому чиновниця додала, що це нормально, коли у правоохоронних органах керівники готові до розвитку будь-яких подій. Водночас Венедіктова закликала українців бути спокійними. Однак слід розуміти, що ситуація може розгортатися як завгодно.

Тим не менш, держдепартамент США розпорядився евакуювати більшу частину співробітників Посольства США в Києві, а також знову закликав американських громадян, які перебувають в Україні, виїхати через загрозу військового вторгнення з боку РФ.

Про це повідомив у суботу під час телефонного брифінгу для журналістів високопоставлений співробітник адміністрації США, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Ми віддали розпорядження, щоби більшість співробітників посольства, які досі перебувають в Україні, негайно залишили країну”, – зауважив представник адміністрації.

Він пояснив це рішення ризиками, які створюють дії РФ біля кордонів України, а також “поточною загрозою військових дій” з боку Росії. За його словами, послуги з оформлення паспортів та віз у приміщенні посольства призупинено, однак США запропонують екстрену консульську допомогу у Львові.

У Києві залишатиметься команда дипломатів США для підтримки зв’язку з українським урядом.

Водночас, представник адміністрації США повторив попередження для американських громадян залишити Україну, про що в п’ятницю офіційно оголосив Білий дім.

Тим часом, за інформацією речника Пентагону Джона Кірбі, США виводять з України 160 військовослужбовців Національної гвардії штату Флорида. Нацгвардійці з листопада минулого року брали участь у тренувальній місії для українських військових.

“Вони залишають Україну і передислокуються в інше місце в Європі. Міністр (оборони США – ред.) прийняв це рішення з великої обережності – насамперед, з огляду на безпеку нашого персоналу, а також на основі вказівок Держдепартаменту щодо (перебування – ред.) американського персоналу в Україні”, – зауважив речник оборонного відомства США.

Нагадаємо, що у п’ятницю радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив про “достатній ризик” вторгнення російських військ в Україну ще до завершення Олімпіади в Пекіні. Водночас, він наголосив, якщо Росія продовжить свій курс, її потужність та вплив зазнають послаблення.

“Вона постане перед більш рішучою трансатлантичною спільнотою, їй доведеться піти на більші поступки Китаю, вона відчує величезний тиск на свою економіку та експортний контроль, що підірве її оборонно-промислову базу”, – наголосив представник Білого дому.

У суботу США вже провели контакти з російською стороною на рівні глав зовнішньополітичних та оборонних відомств з метою досягнення деескалації з боку РФ. Крім того, очікується проведення телефонної розмови президента США з кремлівським лідером щодо ситуації навколо України.