У вівторок, 16 серпня, глава Міноборони РФ Сергій Шойгу на конференції зробив низку абсурдних заяв про війну в Україні. На висловлювання соратника Путіна відреагував радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Міністр оборони країни-окупанта стверджував, що ЗС РФ в Україні нібито протистоять «об’єднані сили Заходу», інформує  LIGA.net. Також Шойгу заявив, що американські реактивні системи залпового вогню HIMARS, які отримали українські захисники, «не суттєво впливають на ситуацію» і нібито ці РСЗВ «перемелюються в боях».

Подоляк, коментуючи слова керівника Міноборони Росії, зазначив, що сьогоднішні оцінки соратником Путіна того, що відбувається в Україні, більше підходять людині, яка довгий час «перебуває під впливом спеціальних пропагандистських речовин на організм в рамках захоплення елітою РФ шаманськими обрядами та окультизмом».

Радник керівника ОПУ зазначив, що російський міністр все ще живе у вигаданому світі, де окупанти нібито борються із силами Північноатлантичного Альянсу. Політик пояснив, що така позиція є зручною для Кремля, оскільки в очах пропаганди РФ не соромно програти у протистоянні із Заходом. Також Подоляк додав, що незважаючи на заяви рупорів путінського режиму про масове знищення армією РФ HIMARS, загарбники не дістали жодного американського РСЗВ.

Представник Офісу президента України щиро порекомендував не звертати увагу на катастрофічно відірвані від реальності спічі глави Міністерства оборони Росії, які підходять лише для любителів «чадного квазі-фентезі» РФ. Він додав, що Шойгу видає примітивну легенду про протистояння росіян усьому світу, щоб пояснити свою «ефективну» управлінську діяльність. Зазначимо, що війна, яку Росія у 2014 році розпочала в Україні має закінчитися звільненням Криму і притягненням до відповідальності усіх ініціаторів так званої “спецоперації”, повідомив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.

“Росія розпочала війну проти України та світу у 2014 році з нахабного захоплення Криму. Очевидно, що ця війна має закінчитися саме визволенням Криму. А також юридичним покаранням ініціаторів “СВО”, поіменно записаних у протоколі Радбезу РФ від 21 лютого”, – сказав він.

До того ж ведення переговорів із російською федерацією на нинішньому етапі зафіксують поразку України. Про це радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив в одному з інтерв‘ю.

“Сьогодні для України немає жодних мотивів вести переговори, бо інтенсивність війни і можливість у цій війні перемогти набагато важливіша за будь-яку ситуативну паузу. Переговори з російською федерацією на сьогоднішній день будуть означати тільки одне – вони будуть означати, що росія виграла”, – сказав Подоляк.

Він зазначив, що це, по-перше, зафіксує поразку України, по-друге, зафіксує поразку Європи і демократичних цінностей. На думку радника керівника ОПУ, після цього розпочнеться карколомне падіння всієї системи глобальної безпеки і системи демократичних цінностей. Подоляк наголосив, що нині переговорний процес із росією нічим не відрізнятиметься від переговорів із нацистською Німеччиною в 1942 році. “Це ж неможливо собі уявити. Будь-які переговори в даному місці з даними вхідними можливостями зафіксували би цивілізаційну катастрофу…

Коли ми говоримо про переговори, ми маємо зрозуміти, що ціна, яку ми вже заплатили, і яку ми платимо, набагато більша, ніж можливість прямо сьогодні припинити вогонь”, – додав Подоляк. За його словами, повернення до переговорного процесу не вирішує жодного питання України. Радник керівника ОПУ пояснив, якщо результатами діалогу із росією буде фіксація нової лінії розмежування – це фіксація нових кримінальних анклавів, звідки російська пропаганда продовжуватиме говорити, що треба розпочинати війну, бо “хтось з України бомбардує народ Донбасу”. На його переконання, у такому випадку Україна отримає війну з іншими мотивами та іншими виконавцями, але через півроку-рік.