“Кухар Путіна” та керівник ПВК “Вагнера” Євгеній Пригожин висунув ультиматум керівництву російського міноборони та особисто Сєргєю Шойгу. Мовляв, якщо не розв’яжуть питання з боєприпасами, то його найманцям доведеться покинути Бахмут.

В інтерв’ю російському воєнкору Євгеній Пригожин пригрозив, що якщо до 28 квітня міноборони Росії не розв’яже проблему нестачі боєприпасів для його найманців, то їм доведеться покинути Бахмут. Тобто дедлайн уже пройшов.
Євгеній Пригожин заявив, що написав відповідного листа з ультиматумом міністру оборони Сєргєю Шойгу, в якому відзначив, що відсутність боєприпасів на тлі наступу ЗСУ може мати катастрофічні для його найманців наслідки. Тому для того, аби вагнерівцям таки постачали снаряди, Пригожин вирішив залякати військове керівництво Росії виведенням своїх найманців з Бахмута.

Якщо дефіцит боєприпасів не буде заповнений, то ми будемо вимушені в організованому порядку, щоб не втікати як лякливі щури потім, або виходити, або залишатися гинути. Швидше за все, частину підрозділів ми будемо вимушені вивести,– заявив Пригожин.

“Кухар Путіна” каже, що його найманцям потрібні боєприпаси, а російським бюрократам треба припинити обман росіян про те, що на фронті “усе добре”. За його словами, після відведення вагнерівців з Бахмута фронт розсиплеться та це матиме негативні наслідки для загарбників.

Попри те, що дедлайн, який Пригожин поставив Шойгу, вже вийшов, вагнерівці залишаються у Бахмуті. Однак у коментарі російським ЗМІ Пригожин заявив, що за суботу 29 квітня його найманці буцімто просунулися на 100 – 150 метрів, але при цьому 94 вагнерівці загинули. Тобто, якщо вірити словами про “успіх” найманців, то 1 вагнерівець вмирає для просування на 1 метр.

“Кухар Путіна” звинувачує у втратах військове керівництво, бо, за його словами, за умов відсутності “снарядного голоду”, втрати найманців були б у 5 разів менші. Однак Бахмут поки що ПВК “Вагнера” не залишає.