Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук заявила:

Ми переможемо, бо за нами – правда. Представники української влади нікуди не їдуть із країни і до кінця будуть зі своїм народом.

За її словами, зараз великою проблемою є евакуація людей. Про це Верещук заявила під час брифінгу, пише Depo.ua.

“Ми постійно звертаємося до ОБСЄ, до міжнародних партнерів, аби вони вплинули на Росію та дали нам змогу вивезти наших дітей (з ОРДЛО, – ред.), особливо дітей-сиріт. Ми розуміємо, що це війна, але діти і жінки мають мати можливість покинути населені пункти… Ми мали зустріч з низкою російських журналістів, які запитували, на що ми готові піти для завершення війни. Я хочу сказати, щоб всі знали, ми тут, влада тут, президент тут, уряд на місці, парламент на місці. Ми хочемо сказати нашим ворогам – РФ – попри всі політичні причини, право гуманітарне залишається єдиним можливим інструментом врегулювання. Усю повноту відповідальності несе РФ”, – наголосила вона.

Крім того, Ірина Верещук повідомила, що Україна закликає міжнародних партнерів вплинути на Росію з вимогою надати “зелені коридори” для евакуації дітей та жінок на Донбасі.

“Гуманітарні питання, які на сьогодні непокоять наше суспільство – це так звані зелені коридори, яких просять керівники ВЦА Луганської та Донецької областей. На жаль, поки що не отримують (згоди – ІФ). Ми офіційно як сторона звертаємось до міжнародних партнерів, і до ОБСЄ, і до всіх міжнародних майданчиків, щоб вплинули на Росію, щоб дати вивезти наших дітей, особливо дітей-сиріт… Це війна, але діти та жінки повинні мати змогу залишити населені пункти, які перебувають під вогнем”, – сказала Верещук.

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента Олексій Арестович заявив, що перший удар Росії по Україні провалився, це за попередніми оцінками. Росія атакувала Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Харків, Київ, Одеса, Миколаїв, Херсон, Краматорськ і безпосередньо лінію зони проведення ООС.

“Щодо міст, географії – це Івано-Франківськ, Хмельницький, Чернігів, Харків, Київ, Одеса, Миколаїв, Херсон, Краматорськ і безпосередньо по лінії зони проведення ООС”, – сказав Арестович.

Він додав, що, за попередньою інформацією, фіксується незначне вклинення противника на відстань до 5 кілометрів на півночі Харківської області та на Чернігівщині. На Волинському напрямку просування ворога відбито.