Доброволець 24ОШБ «Айдар» з позивним «Осман» у своєму телеграм-каналі повідомив, що ЗСУ взяли в полон цілу купу окупантів на Бахмутському напрямку. Всього, як відомо, здалось  майже 50 тисяч за різними даними.

В той же час, противник все ще намагається прорватися на кількох напрямках фронту.

Про це повідомив координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

«Принаймні, на даний момент, сили й засоби угрупування військ «Захід» активно діють лише на Лиманському напрямку. Зокрема, частини та підрозділи 20-ї загальновійськової армії продовжують свої спроби пробитися у напрямку на Борову, а також – таки витіснити українські передові підрозділи західніше річки Чорний Жеребець», — заявив експерт.

Він зауважив, що на напрямку Сергіївка – Першотравневе (район південно-східніше села Надія) командування 20-ї ЗВА противника ввело у бій додаткові підрозділи 752-го мотострілецького полку своєї 3-ї мотострілецької дивізії. Однак, поки – безрезультатно.

«Продовжуються наполегливі спроби й підрозділів 144-ї мсд, зі складу тієї ж 20-ї ЗВА пробитися у село Терни. Зокрема, передові підрозділи її 254-го та 283-го мсп продовжують вперто атакувати позиції ЗСУ східніше та південно-східніше цього села. Противник щосили прагне перерізати дорогу Торське – Невське, на ділянці між Терни та Ямполівка, але те йому поки все ніяк не вдається. Ймовірно, найближчим часом, командування УВ «Захід» спробує різко наростити свої зусилля на Лиманському напрямку. Адже, як-то кажуть, час піджимає. Якщо до літа противник не зможе вийти, принаймні, до Лиману та Шандриголове (а це, видається, на даний момент, явно фантастичним з тим темпом наступу, який він має на Лиманському напрямку), то загальні перспективи організації масштабних наступальних дій противника з північно-східного напрямку у бік Слов’янська набудуть для нього достатньо гірших перспектив, ніж він собі, очевидно, запланував», — додає Машовець.

В той же час, за його словами, у рамках «витіснення ЗСУ з Сіверського виступу» командування УВ «Південь» продовжує свої спроби вибити наші передові підрозділи з району села Білогорівка та прорватися у район села Званівка з південно-східного боку, й таким чином створити передумови виходу на саме міста Сіверськ.

«Південно-східніше села Роздолівка 51-й та 119-й пдп зуміли витіснити наші передові підрозділи з 4-х позицій відділення. Південніше села Виїмка передові підрозділи 123-ї омсбр мали просування у кілька сотень метрів, але далося то їм, скажімо так, достатньо нелегко. Але не все так порівняно весело у противника на цьому напрямку. Спроби передових підрозділів 7-ї омсбр у районі села Білогорівка витіснити наші підрозділи західніше села – закінчились поки безрезультатно. Так званий «терикон» тамтешнього крейдового кар’єру став для цієї бригади справжнім «місцем одкровення»», — наголошує експерт.

Згадав Машовець і про Часів Яр та прилеглі райони.

«Це ще одна ілюстрація, скажімо так, не зовсім достатнього рівня ефективності методології «видавлювання». Командування УВ «Південь» противника задіяло на цьому напрямку цілу купу військ та сил. Противник масовано атакує зразу на кількох ділянках та напрямках: Богданівка – Калинівка; на напрямку на східний район міста Часів Яру «Канал»; через ліс північно-західніше Іванівського, вздовж дороги Т-0504; через саме Іванівське та між ним та Кліщіївкою, намагаючись вийти до каналу «Сіверський Донець – Донбас» на широкій ділянці. На даний момент, очевидно, противнику вдалося просунутись силами підрозділів 11-ї одшбр північно-західніше села Іванівське, а також – вийти до району «Канал» зі сходу силами 331-го парашутно-десантного полку (пдп) 98-ї пдд, але, зачепитися міцно за нього, поки не вдається. Й знову ж-таки, дається то йому достатньо дорого», — продовжує він.

Зокрема, координатор групи «Інформаційний спротив» говорить, що загальна кількість танків у складі УВ «Південь», внаслідок інтенсивних боїв протягом кількох попередніх тижнів, суттєво знизилась, й на даний момент становить менше 650-и одиниць.

«Це, включно з підбитими\тимчасово виведеними з ладу й тими, що перебувають на ремонті у ремонтно-відновлювальних підрозділах угрупування», — підкреслив він.