У Мар’їнці з’явилися штурмові підрозділи російських окупантів, у складі яких люди з кримінальним минулим.

Про це повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в ефірі національного телемарафону. За його словами, ворог зменшив тиск на Вугледар. Водночас напрям Авдіївка-Мар’їнка залишається дуже важким.

“Обстріли не припиняються цілодобово. Завдяки нашим воїнам жодна з атак ворога не увінчалася успіхом”, — розповів Дмитрашківський.

За його словами, за добу російські війська 24 рази штурмували позиції Збройних Сил України у районі Мар’їнки та Авдіївки.

“У Мар’їнці з’явилися штурмові підрозділи людей з кримінальним минулим. Поранених з поля бою вони не евакуюють, щоб не відволікатися від штурмів. Росіяни навіть не ведуть облік загиблих у цих підрозділах, тактика Жукова”, — підсумував спікер ЗСУ.

До слова, у заяві старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень з кіберпотужності і майбутніх конфліктів Стефан Гаді про те, що перша доба після початку контрнаступ будуть вирішальними є частка правди, заявив екс-глава Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж.

В інтерв’ю Главреду він зазначив, у війні є різні сценарії – є теоретичний виклад, а є реалії.

“Грамотно підготовлена наступальна операція з урахуванням всіх факторів, включаючи розвіддані, оцінку сил противника і підготовку несподіваних комплексних наступальних операцій, наприклад на сході або півдні, може забезпечити протягом двох-трьох тижнів стратегічні проривні наступи, які поженуть ворога по всій території півдня аж до Криму”,- пояснив генерал.

Також Маломуж підкреслив, що це за умови, якщо ЗСУ будуть мати оперативний простір і будуть задіяні такі можливості і ресурси, які будуть громити ворога на всіх напрямках – на фронтах, тилах, флангах і підходах.

“Це найбільш ефективний сценарій, який дозволяє діяти швидко. Тут нема чого тягнути: якщо це буде вгризання в оборону, це означатиме затяжну війну. Ефективності та оперативності наступу не буде, тому що тоді ворог оговтається, підтягне резерви, кошти, буде перекидати їх з інших ділянок фронту і з тилу РФ, і це буде стопорити весь наступ”, – зазначив він.

За словами генерала, найбільш ефективна фаза дійсно повинна бути з першої доби і тягнутися буквально два-три тижні.

“Це той період, коли можна забезпечити великий стратегічний наступ зі звільнення величезних територій, таких як, наприклад, більшої частини півдня і Запорізької області або Луганської та частково Донецької областей. Тобто це те, що дасть можливість чітко демонструвати наші реальні успіхи. І без глобальної підготовки і комплексних дій цього не вийде. Зрозуміло, що конкретики тут бути не може, але такий підхід на сьогодні дуже актуальний”, – підсумував Маломуж.

Журналісти Bloomberg опублікували статтю, в якій йдеться про те, що сили оборони України можуть піти в контрнаступ вже в травні. Ймовірно, ЗСУ будуть атакувати відразу на декількох напрямках.

Один зі співрозмовників агентства вважає, що армія України може просунутися на 30 кілометрів на Мелітопольському напрямку, щоб встановити контроль над так званим “сухопутним коридором” агресора Росії в окупований Крим.

Автори матеріалу пояснюють, що ймовірний наступ може обернутися тисячними втратами та витратою великої кількості боєприпасів і обладнання через ешалонований захист Росії з мінних полів, ровів і бетонних протитанкових пірамід, побудованих взимку.