Партія “Слуга народу” підтримає зменшення кількісного складу народних депутатів. Йдеться про встановлення обмежень до трьохсот парламентських місць.

Про це повідомив перший заступник голови “Слуги народу” Олександр Корнієнко.

Він зазначив, що документ варто ще обговорити. Дискусії щодо цього питання тривають, але загалом нардепи підтримують ініціативу. Корнієнко нагадав, що існує неодноразово озвучена позиція президента, це було і в передвиборчій програмі партії. Депутати мають намір підтримати цю ідею, а також проголосувати за законопроєкт.

“Ми готові його (законопроект про внесення змін до Конституції України щодо зменшення кількості народних депутатів – ред.) щонайменше ще раз обговорити на фракції, але я не думаю, що багато хто буде проти, тому що є позиція президента, неодноразово озвучена, це було і в передвиборчій програмі партії”, – сказав Корнієнко в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Корнієнко також нагадав, що громадяни України підтримали зменшення складу парламенту до 300 народних депутатів і під час опитування, ініційованого президентом України Володимиром Зеленським у жовтні минулого року.

Законопроєкт вже підготовлений. Його депутати готові внести на розгляд.

Нагадаємо, що 4 лютого 2020 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект №1017 “Про внесення змін до ст. 76 і 77 Конституції України”. Згідно з ним, кількість народних депутатів до пропонується скоротити до 300 і обирати їх за пропорційною системою.