Українці з нетерпінням чекають на момент, коли путінський Кримський міст буде підірваний, однак те, що він досі існує – питання тактики.

Коментуючи майбутнє Кримського мосту, екс-співробітник КДБ СРСР та Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов нагадав, що, наприклад, РСЗВ HIMARS до нього поки що не дістає.

«Тому, що американці вам поставили HIMARS, які б’ють на 80 кілометрів», – пояснив Жирнов в ефірі Politeka Online, додаючи, що треба також враховувати, що HIMARS не можна поставити на найближчу до мосту точку фронту.

«Тому, що його треба поставити кілометрів за 20 від фронту, щоб у нього не вдарила важка російська артилерія і його не знищила», – каже Жирнов.

У той же час, наголосив екс-співробітник КДБ, у розпорядженні України опинилися Storm Shadow. Які, за словами Жирнова, до Кримського мосту як раз добивають.

«Я думаю, що це поки що питання тактики, а не стратегії. По ньому вдарять тоді, коли почнеться наступ, коли на півночі по відношенню до Криму, десь там на лінії Мелітополь-Бердянськ, буде перерізане постачання російське та відрізане угруповання південне від північного. І ось тоді вдарять по Кримському мосту, і таким чином замкнеться все це угруповання. І все», – припустив Жирнов.

За словами екс-співробітника КДБ буде так само, як у Херсоні, де мости були не підірвані, а «виведені з ладу для важкої техніки».

«Російській армії дали можливість піти без бою. Що вони й зробили – вивели 20 тисяч людей із Херсона без бою. Вони здали місто. Питання тут стратегічне – залишати їм цей міст чи дати можливість через цей міст бігти. Наступати, але дати їм можливість вивести всіх, хто хоче втекти з Криму через міст. Я сказав би, що їм треба дати цю можливість, а потім його розбомбити», – висловився Сергій Жирнов.

Додамо, що тим часом у Мережі з’явилися кадри, на яких можна побачити, що опорами путінського мосту розповзаються тріщини. Користувачі соцмереж жартують, що це «ніжки трону Вови».

Російські окупанти мають досвід прийняття “непростих рішень”. Не виключено, що за певних умов росіяни можуть вдатись до втечі під час деокупації Криму.

Про це розповів військовий експерт Владислав Селезньов. Про що свідчать вибухи в Криму та на об’єктах у РФ”.

За словами Селезньова, один з варіантів деокупації Криму – тиск на ворожі сили за допомогою наших військ. Це, зі свого боку, може підштовхнути росіян до “жесту доброї волі”, який вони здійснювали в Херсонській та Харківській областях, а до того на півночі України, на острові Зміїний.

“Вони мають досвід прийняття “непростих рішень”. Думаю, що після руйнування Кримського мосту і заходу передових підрозділів на північ Криму, росіяни повтікають. Бо тримати півострів без належної логістики неможливо”, – пояснив експерт РБК Україна в матеріалі “Бавовна” та безпілотники.

Українські воїни можуть деокупувати Кримський півострів вже поточного року, оскільки у російських військ закінчується необхідне обладнання. Про це заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес в інтерв’ю для The Washington Post.

Як пише видання, згідно з витоками розвідувальних документів США, представники американської розвідки допускали, що Україна, в рамках майбутнього контрнаступу, досягне лише скромних успіхів в деокупації.

«Хоча американські офіційні особи стверджують, що з того часу ситуація покращилася, вони також припускають, що навіть відвоювання невеликих територій може вплинути на військові плани Росії», – зазначає видання.

Воллес, зі свого боку, має більш оптимістичні погляди на нинішні дії України на полі бою. За його словами, існує реальна можливість того, що ЗСУ успішно деокупують Крим вже цього року, оскільки у росіян закінчується необхідне обладнання.

«Ми бачили на полі бою, що якщо вдарити по російських військах не в тому місці, вони фактично розваляться. Ви можете посилати молодих людей на смерть десятками тисяч, що вони й роблять (російське керівництво, – ред.), але ви не можете начаклувати танки й системи озброєнь, які їм потрібні», – пояснив міністр.