У колишнього спікера Дмитра Разумкова достатньо соратників у парламентів для створення нової політичної команди і скоро він про це розповість. Відповідну заяву в інтерв’ю «Главкому» зробив народний депутат Василь Мокан.

«Чи є у Дмитра Олександровича соратники в парламенті, які можуть створити умовно кажучи, політичну команду, думаю, таких людей достатньо… Думаю, ви скоро все почуєте і про подальші плани Разумкова, і про тих, хто може вважатися його командою», – зазначив бізнеспартнер Разумкова.

Народний депутат, який був серед тих, хто не голосував за відставку ексспікера, уточнив, що жодних політичних проєктів до відкликання з посади, Разумков не будував.

«Жодного політичного проєкту до моменту його відкликання з посади голови Верховної Ради ми не будували. І таких планів не було. Але після відкликання, не виключаю, що такі плани можуть з’явитися», – зазначив Мокан.

Парламентар також спростував чутки про те, що збирається писати заяву про вихід зі «Слуги народу».

«У Трускавці була озвучена така думка: оскільки Разумков будує власний політичний проєкт, то і наближені до нього люди, які, вочевидь, також збираються долучитися до цього політичного проєкту, мали б самі написати заяву про вихід з фракції. Арахамія зі свого боку говорив, що фракція могла б гарантувати їм в усній формі незастосування імперативного мандату… Закинути мені якесь систематичне порушення фракційної дисципліни чи ще щось, через що можна виключати з фракції, – це, чесно кажучи, дуже притягнуто за вуха. З іншого боку, я розумію політичну кон’юнктуру та сприйму рішення, якщо таку ініціативу поставлять на голосування та підтримають. Сам заяву писати я не планую, бо прекрасно розумію: усні домовленості не є юридично закріпленими нормами закону», – уточнив Мокан.

До речі, сам Разумков нещодавно натякнув на своє президенство. Він розповів про те, як його дружина ставиться до того, що останній запобіжник до президентства знято.

«Нормально відреагувала, звикла за стільки років», – сказав ексспікер.

Нагадаємо, що нещодавно нардепку Людмилу Буймістер також виключили з фракції Слуги народу, повідомив на засіданні Верховної Ради голова парламенту Руслан Стефанчук. Голова фракції Слуга Народу Давид Арахамія говорив, що у неї була “опозиційна риторика”. Сьогодні він ще заявляв, що триває збір підписів від “слуг народу” стосовно виключення з фракції депутатки Людмили Буймістер. Остаточне рішення має завтра оголосити голова парламенту Руслан Стефанчук з трибуни Верховної Ради. Про це Арахамія заявив, спілкуючись з журналістами у кулуарах парламенту.

На початку жовтня стало відомо, що у “Слузі народу” на порядку денному – виключення з фракції народного депутата Людмили Буймістер, яка не голосувала за закон про олігархів.

Раніше повідомлялося, що депутати Людмила Буймістер, Олексій Кучеренко, Валентин Наливайченко і Михайло Волинець систематично діють в інтересах олігарха Ріната Ахметова. До слова, до цієї ж арбіти приписують і самого Разумкова, хоча він сам запевняє, що не знайомий з олігархом.

Про це йдеться у матеріалі “Ляльководи” Анни Калюжної та Аліси Юрченко для Bihus.Info.

Так, Буймістер (“Слуга народу”), Кучеренко, Наливайченко та Волинець (всі троє від “Батьківщини”) намагалися перезавантажити комісію з енергетики НКРЕКП, яка відповідає за регулювання тарифів на комунальні послуги. Це – сфера бізнес-інтересів Ріната Ахметова, який сконцентрував найбільшу частку української енергетики. Перелічені депутати помічені за доволі систематичним просуванням вигідних для олігарха питань.