Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков дзвонить голові ГПУ Руслану Рябошапці і звертає його увагу на пріоритетні справи.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів Генпрокурор Руслан Рябошапка.

“Є дві справи, про які ми говорили з Арсеном Борисовичем. Одна стосується дуже відомого журналіста Павла Шеремета. Інша пов’язана з Одесою. Не буду розкривати деталі, але вона теж резонансна і на слуху”, – говорить Рябошапка.

У той же час, за його словами, для ГПУ важлива не стільки співпраця з МВС, скільки з Нацполіцією, оскільки остання – орган досудового слідства і бере участь у великій кількості кримінальних проваджень.

Також глава ГПУ відніс до категорії “резонансних” справи по Майдану і Укроборонпрому.

“Я для себе ставлю в пріоритет також злочини, вчинені” елітою “, в тому числі корупцію, повернення в бюджет держави вкрадених активів. Це банки, які грабувалися і активи з яких виводилися. У цих справах не просто особа повинна бути засуджена, але також гроші повинні бути знайдені і повернені “, – заявив глава ГПУ.

І в цьому Рябошапка сподівається на свого заступника Віталія Каська, який “дуже добре розуміє, що таке міжнародне співробітництво”: “У нього є прекрасні контакти як з представниками правоохоронних органів, так і міжнародних організацій, які можуть нам в цьому допомогти”.

Також Рябошапка повідомив, що Сергій Кізь залишиться на посаді заступника генерального прокурора України протягом певного періоду.

“Залишиться, але протягом певного періоду. За ним закріплена велика ділянка роботи. Мені не хотілося б, щоб я отримав тисячі якихось проваджень, не розуміючи, що з ними робити далі. Тому потрібен час, буде закон, думаю, що наступного тижня (інтерв’ю записано 4 вересня, – ред.) парламент його прийме, далі ми будемо вирішувати з переходом справ і приймати інші рішення”, –сказав Рябошапка.

Він наголосив, що, на його думку, “цей перехідний період” Кізя не буде довгим.