Служба безпеки України (СБУ) розшукує проросійського політика та керівника забороненої комуністичної партії України Петра Симоненка. Його звинувачують у публічних закликах до захоплення державної влади за статтею 109 Ч.3 N4360203. Симоненко переховується від органів досудового розслідування, і дата його зникнення вважається 19 серпня 2023 року.

За даними слідства, у серпні Симоненку повідомили про підозру, вказуючи, що під час окупації Київщини російськими військами він звертався до вищого керівництва Росії з проханням допомогти йому втекти до країни-нападника. Для цього йому було вказано переселитися до селища Березівка Макарівського району, де російські спецназовці забезпечили йому безпечний вихід з України.

Спецпризначенці супроводжували Симоненка та його родичів через блокпости до Білорусі, а звідти він переїхав до Росії, де йому було призначено посаду заступника голови «Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання «Союз комуністичних партій – комуністичної партії радянського союзу». Ця організація, за даними правоохоронців, повністю прокремлівська і підконтрольна російській компартії.

Правоохоронці також вказують, що Симоненко брав участь у російському «22-му Міжнародному з’їзді комуністичних та робітничих партій» у Кубі, де він намагався легітимізувати захоплення України та підтримував дії «Луганської та Донецької народних республік». За версією слідства, він також виступав на «антифашистському форумі» у Мінську, закликаючи до продовження військової агресії проти України та підтримував кремлівські тези про можливе застосування тактичної ядерної зброї РФ.

На підставі цих обставин, СБУ оголосила підозру Симоненку за публічні заклики до захоплення державної влади та виправдовування російської агресії проти України.