Росія має надати протягом 48 годин точні дані про військові навчання поблизу кордонів Україні, повідомив глава українського МЗС Дмитро Кулеба. У разі відмови Кремля Київ ініціює зустріч країн-учасниць ОБСЄ.

«Ми офіційно застосували механізм зменшення небезпеки, згідно з розділом ІІІ Віденського документа, та звернулися до Російської Федерації з запитом надати детальні роз’яснення щодо військової діяльності у районах, прилеглих до території України та в тимчасово окупованому Криму», – зазначив він.

Кулеба підкреслив, що згідно з положеннями Віденського документа, РФ має надати точні райони проведення військової діяльності, повідомити дати її завершення, а також найменування, підпорядкованість, кількість військових формувань; також типи озброєнь та військової техніки, які беруть у ній участь.

«Росія має 48 годин на відповідь. У разі її відсутності або надання недостатньої чи неналежної інформації Україна звернеться до РФ та решти держав-учасниць Віденського документа щодо скликання надзвичайної зустрічі, на якій РФ повинна буде надати роз’яснення», – зауважив міністр.

Глава української дипломатії додав, що МЗС продовжить і надалі використовувати всі дипломатичні можливості для гарантування безпеки України.

Нагадаємо, нещодавно Росія “прибережними попередженнями” оголосила великі райони Азовського і Чорного морів небезпечними і закрила для плавання на період з 13 по 19 лютого нібито у зв’язку з проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу.

Після чого МЗС України висловило рішучий протест Росії, заявивши, що безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях.

Згодом з’ясувалося, що Росія повідомила про скасування блокади Азовського моря. Українська сторона підтвердила це повідомлення від РФ.