ЗМІ поінформували, що чинний президент України Володимир Зеленський прибуде в Аргентину на інавгурацію Хав’єра Мілея.

Водночас, відомо, що на подію також запросили й президента РФ Володимира Путіна.

Зазначимо, що раніше Мілей провів переговори з Володимиром Зеленським. Аргентинський політик запропонував провести у його країні конференцію між Латинською Америкою та Україною.

Український лідер подякував Мілею за підтримку України. Він запросив його долучитися до імплементації «формули миру».

«Я вдячний вам за те, що ви не намагалися балансувати між добром і злом та одразу рішуче заявили про свою підтримку України. Українці все це бачили. І ми вам дуже вдячні за це», – наголосив український лідер.

Окрім того, він запросив аргентинського колегу приїхати в Україн

В той же час, експерти не надто позитивно оцінили пропозицію Мілея провести конференцію. Зокрема, заступник директора аналітичного центру «Політика» Артем Бронжуков вважає, що аргентинському лідеру варто зосередитися на своїй країні. В Аргентині за всю історію майже 10 разів оголошували дефолт. Водночас Україна, без сумніву, дуже вдячна Аргентині за підтримку.

Весь цивілізований світ підтримує Україну. Тим часом Росія вже давно опинилася за бортом цивілізації.

Влітку державний департамент Сполучених Штатів вже коментував ініціативу президента ОАЕ, який запропонував організувати в Дубаї на кліматичній конференції зустріч президентів України Володимира Зеленського та РФ Володимира Путіна.

Про це на брифінгу сказав речник Держдепу Меттью Міллер.

«Ми чітко дали зрозуміти, що коли йдеться про визначення майбутнього України, то тут в першу чергу вирішує Київ, і це стосується будь-яких потенційних переговорів», – зазначив Міллер.

Він також нагадав, що «Зеленський вже давно, в тому числі ще до початку цієї повномасштабної війни, дав зрозуміти, що він відкритий до розмов з Росією, де Москва поважатиме територіальну цілісність і суверенітет України».

«Тож нехай Зеленський сам вирішує, коли буде готовий або коли вони будуть мати такі розмови», – наголосив Міллер.