Естонія та її союзники мають бути готовими до наступної агресії Росії. Про це заявив головнокомандувач Естонськими силами оборони (EDF) генерал-лейтенант Мартін Херем у четвер, 5 січня, в інтерв’ю виданню ERR.

У збройних силах Естонії переконані, що після поразки в Україні російське суспільство може вимагати реваншу, тому її сусідам та їхнім союзникам потрібно бути готовими до наступної агресії РФ проти них.

“Ми, звичайно, маємо зосередитися на перемозі України прямо зараз, оскільки це головна та неминуча мета на шляху до забезпечення кращого майбутнього. Однак це лише перша мета. По-друге, ми маємо бути готовими до наступної агресії Росії проти нас в Естонії, проти наших союзників і наших цінностей”, — заявив Херем.

За словами головкому ЗС Естонії, незважаючи на великі втрати в живій силі та техніці, Росія має достатній потенціал для завдання військового удару по деяких своїх сусідах.

За оцінками естонських сил оборони, Росія може виставити біля кордонів Естонії та Латвії довжиною майже 400 км приблизно 1 000 танків та 4 000 БТР, а також 1 000 артилерійських систем та 100 000 солдат. При цьому, навіть якщо якість живої сили і техніки буде далеко не найкращою, війна може завдати серйозної шкоди Естонії.

“За умов нинішнього річного виробництва артилерії Росія зможе випускати понад 66 000 снарядів на день на всьому 400-кілометровому фронті. Неважливо, чи буде Естонія атакована старими танками Т-62 або новими Т-90 — для їх знищення все одно знадобляться ракети Javelin або Eurospike. Те саме стосується і солдат противника, авіаційних засобів та іншого — нам потрібна зброя, боєприпаси та можливість їх застосування проти маси солдат противника”, — заявив Херем.