Заступник міністра закордонних справ РФ Михайло Галузін назвав свіжі вимоги Росії для завершення війни, розв’язаною нею проти України. На це вже відреагували в Офісі Президента України. 

Вимоги Галузін озвучив в інтерв’ю пропагандистському агентству ТАСС. 

«Ми переконані, що врегулювання можливе лише за умови припинення бойових дій ЗСУ та постачання західного озброєння. Для досягнення всеосяжного, справедливого та міцного світу Україна має повернутися до нейтрального позаблокового статусу», – сказав він. 

Крім того, Галузін зазначив, що також мають бути визнані «нові територіальні реалії». 

Отже, найсвіжіші вимоги від заступника глави МЗС РФ для завершення війни: 

відмова України від вступу до Євросоюзу (ЄС) та НАТО, 

повернення до нейтрального позаблокового статусу, 

визнання «нових територіальних реалій», 

захист прав російськомовних громадян та нацменшин, 

російська мова державна. 

Фактично йдеться про те, що Україна має визнати все, що вкрала Росія, російським. Москва так планує влаштувати собі перепочинок. У нових російських вимогах вже нема жодних згадок про демілітаризацію і денацифікацію. А що ви думаєте з цього приводу? Пишіть свої думки у коментарях.

На це вже відреагували у офісі президента України. Радник голови ОП Михайло Подоляк підкреслив, що такі “вимоги” вкотре підтверджують юридичну та фактичну недієздатність російського керівництва та реалістичними є лише зустрічні умови України, зокрема: 

Негайне виведення всіх військ з суверенної території України. 

Остаточне визнання того, що СРСР розпався і пострадянські країни мають весь обсяг суверенітету. 

Видача військових злочинців та авторів війни, а також створення буферної зони на території Росії зі скороченням наступальної зброї. 

Міжнародна конференція з організації контролю над ядерним арсеналом Росії та виплата Росії репарацій, включаючи відмову від заарештованих активів на користь України.