Активність ворога на Бахмутському напрямку помітно знизилась, спроби наступу військ рф були марними. Однак ворожа сторона сконцентрувала свою увагу на здійсненні авіаційних ударів і інтенсивних артилерійських обстрілах. Про це у телеграм написала заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр

Останні два дні в бою відсутня активна діяльність як у місті, так і на флангах. Замість цього, ворог активно обстрілює околиці міста та підступи до нього.

ЗСУ зберігають контроль над висотами на півночі та півдні від Бахмута, які раніше були під нашим контролем. У той же час, просування на цих напрямках було призупинено з метою виконання інших стратегічних завдань.

Зауважимо, наші війська контролюють околиці Бахмута у південно-західній частині в районі «Літак».

Відомо, що російські окупаційні війська знизили штурмову активність на Бахмутському напрямку через великі втрати. Українські підрозділи змогли просунутись на деяких позиції на 350-400 метрів.

Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий під час телемарафону.

За його словами, протягом останньої доби армія РФ провела 465 обстрілів проти українських позицій і здійснила два авіаційних налети. Внаслідок цього, на напрямку Бахмут було знищено 54 окупанти, поранено 84 особи, зруйновано одну установку “Град”, три гармати, три БПЛА, самохідний міномет та два склади.

“На Бахмутському напрямку ми спостерігаємо меншу динаміку активності ворога. За цю добу було два боєзіткнення, за попередні також від одного до трьох. Це набагато менше, порівняно з останніми місяцями”, – повідомив Сергій Череватий.

Представник ЗСУ наголосив, що активність окупантів знизилась через значні втрати. Він каже, що щодня на Бахмутському напрямку гинули понад сто солдатів. Заяви ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина він назвав “фактичною капітуляцією угрупування”.

“Ці заяви Пригожина, не дивлячись на те, як він харахорився, за великим рахунком сухою мовою це латентна капітуляція злочинного угрупування”, – Череватий.

Також Череватий зазначив, що заява голови ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина про вихід найманців з Бахмуту, сухою мовою, є “латентною капітуляцією”.

“Ці заяви Пригожина, сухою мовою, це латентна капітуляція його угрупування. Безперечно в них йде внутрішньовидова боротьба напередодні великих, як мені здається, подій в самій Росії”, – повідомив він.

Череватий підкреслив, що сьогодні Пригожин намагається зберегти залишки своєї ПВК, оскільки він розуміє, що декілька тижнів на Бахмутському напрямку можуть припинити існування його організації.

“Доволі кумедно звучали заявив про те, що він “1-а армія світу”. В тій же Сирії, коли вагнерівці стикались не з беззахисними сирійцями, а Збройними силами США й коли їх великий підрозділ за годину знищили так, що вони не могли декілька місяців прийти в себе… Ми прогнозували понад 2 місяців тому, що якщо збережеться така динаміка втрат й ворог не зможе знайти джерело поповнення особового складу – він буде розбитий, що зараз і є”, – відзначив Череватий.

Нагадаємо, раніше Пригожин анонсував, що з 25 травня планує вивести всіх “вагнерівці” з Бахмута до 1 червня.

Британська розвідка повідомляє, що засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, розпочав вивід своїх найманців з-під Бахмута для передачі контролю позицій кадровим військам російської армії. Відповідна ротація буде тривати в декілька етапів, адже росіяни намагатимуться втримати фланги в околицях міста, повідомляє британська розвідка.