Західна преса пише про те, що Путін посилає сигнали про готовність заморозити війну. А це й не дивно, адже російські втрати становлять не менше 25 тисяч солдатів за два місяці боїв лише на Донеччині, з 80% з них під Авдіївкою, тому окупанти не те, що не можуть благати про тишу, їм відразу варто йти на жест доброї волі й здавати позиції.

Попри шалені втрати окупанти намагаються наступати на декількох напрямках, військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман назвав п’ять найгарячіших місць на фронті.

«Всюди російські загарбники не можуть тиснути – у них не вистачить ресурсу, а от декілька напрямків. Головний – це, звісно, Авдіївка: там важка ситуація. Другий – це вони намагаються нас вичавити з Кліщіївки і з Андріївки, це три кілометри на південь від Бахмута… Звісно, Куп’янський напрямок. І звісно, лівий берег річки Дніпро біля Херсона… І звісно, біля Роботиного, там вони теж намагаються контратакувати, но там бої все ж таки не такі потужні», — зазначив майор запасу ЗСУ.

Нещодавно, керівник Генерального штабу Збройних Сил Естонії заявляв, що армія РФ веде наступ на Авдіївку, втрачаючи величезну кількість військових.

Кундла зазначив, що найближчими тижнями російські війська також можуть захопити місто Мар’їнка, що на південь від Авдіївки. Але навряд чи варто очікувати, що найближчим часом РФ зможе зайняти більше території в Донецькій області. За словами представника естонського Генштабу, в разі рішення залишити Авдіївку для збереження живої сили значних загроз для України немає, оскільки вона вже підготувала нові оборонні позиції на захід від міста.

Тим часом начальник служби зв’язків із громадськістю 47 ОМБР Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону зазначив, що війська РФ попри дощову погоду, продовжують наступальні дії на авдіївському напрямку та вдаються до нестандартних прийомів.

«Застосовує доволі нестандартні подекуди прийоми – наприклад, нещодавно вони атакували з піхотою на БМП-3, як спочатку здавалося, а потім виявилося, що на броні сидять манекени спеціально щоб відволікти наші вогневі засоби, а сам піхотний підрозділ ворога намагався зайти з іншого флангу, але був вчасно виявлений і знищений», — наголосив Лазуткін.

За його словами, окупанти намагаються облаштувати позиції на підступах до Авдіївського коксохімічного заводу.

«Вони подекуди піднімаються на терикон, але не залишаються там надовго. Тобто вони не припиняють спроб тактично його оточити, але наразі Авдіївський коксохімічний завод перебуває під контролем Сил оборони і перебуватиме надалі, тому що там міцні бетонні перекриття і зосереджено достатньо сил і засобів, аби не пустити туди окупантів», — додав він.

Голова Авдіївської МВА Віталій Барабаш зазначає, що російські війська змінили тактику і тепер точково чинять тиск на окремих ділянках фронту, щоб у підсумку реалізувати поставлене Москвою завдання із захоплення міста.

«Ворог зараз намагається зараз точково пробити. Взяли вони для себе пріоритети, умовно кажучи, три напрямки, і туди здебільшого направляють і техніку, і велику кількість піхоти. Дійсно, складно. Дійсно, дуже гаряче», — сказав керівник адміністрації.

Українські захисники продовжують утримувати позиції, незважаючи на всю складність ситуації. Тому голова Авдіївської МВА закликав не розганяти панічні настрої, а натомість надавати допомогу бійцям ЗСУ.

«Звичайно, дуже непросто. Але не треба розганяти зрадницьких настроїв. Хлопці тримаються, треба їм допомагати і дякувати за те, що вони роблять», — наголосив начальник МВА.