ЗСУ створили та реалізували досить видатні можливості за дуже короткий проміжок часу, відзначають у Міноборони США.

Хоч і ситуація на полі бою в Україні складається не ідеально, ЗСУ зробили справжнє диво, зумівши витіснити зщагарбників на оборонні позиції, заявив речник Пентагону Пет Райдер.

Під час останнього брифінгу він поділився планами США й зазначив, що вони надалі працюватимуть з українськими військовими, забезпечуючи їх необхідними можливостями, в тому числі й навчаннями.

“Вони у жорсткій боротьбі. Ми знали, вони знали з самого початку, що, незалежно від того, коли розпочнеться будь-який контрнаступ, це буде важкий бій, – сказав Райдер. – Зробімо крок назад і визнаймо, що це далеко не ідеальна ситуація. Ніхто в здоровому глузді ніколи не побажав, щоб Росія вторглася в Україну, але вони це зробили. І українці, незважаючи ні на що, змогли відтіснити росіян на оборонну позицію, що саме по собі є дивом з огляду на стан української армії під час вторгнення Росії”.

Як каже Райдер, Сили оборони розробили та реалізували видатні можливості за дуже короткий час. Через це ,власне, вони змогли досягти визначних результатів у далеко не ідеальній ситуації.

“У майбутньому ми продовжимо консультуватися з ними, продовжимо навчати їх, щоб вони могли повернути собі суверенну територію і зрештою виграти цю битву”, – заявив Райдер.

Також зазначимо, що Південний напрямок для ворога є одним з важливіших. Він, навіть важливіший за східний, і з військового, і з політичного погляду. І прорив наших воїнів саме там, означає початок великої наступальної операції зі звільнення Херсонської та Запорізької областей та входження до Криму. Крім того, це буде підривом позиції Путіна та його режиму. Таку думку сьогодні, 11 серпня, у прямому ефірі одного українського телеканалу висловив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Найбільш небезпечним для окупантів є, на його думку, рух українських підрозділів у районі села Роботине Запорізької області.

“Вони дуже бояться, що ми проб’ємо цей напрямок. Рух у районі Роботиного у напрямку до Мелітополя, Бердянська, Токмака — ці стратегічні напрями є зараз пріоритетними”, — зазначив Маломуж.

Він зазначає, що РФ підтягує туди резерви, але вони не безмежні, враховуючи величезну протяжність фронту — 1 500 км. А професійних військ у РФ вже майже не залишилося.

“Вони змушені зараз стягувати більш боєздатні частини на Куп’янськ, Бахмут, Авдіївку, Мар’їнку та південний напрямок. Це розтягує позиції професійних військ, великих фактично вже немає — окремі полки, окремі бригади, які пересуваються на Мелітополь чи Бердянськ. Підтягують контрактників, які не мають досвіду. Тому й розвідка дає дані про те, що морально-психологічний стан, особливо у контрактних підрозділах, дуже низький”, — коментує колишній розвідник.

За його словами, укріплення росіян на півдні, безумовно, потужні, але ЗСУ зосередили зусилля на флангах.

“Ми зараз маневруємо, шукаємо слабкі місця, розмінуємо, використовуючи нові засоби, і ми заходимо з флангів. Це дуже важливо, що ми не штурмуємо ці укріпрайони. Флангові удари дозволяють знецінити першу лінію оборони. Що ми почасти зробили. Зараз рухаємося другою лінією оборони — знову з флангів, не з тих позицій, де вони ефективно можуть захищатися, де дуже потужні споруди, і нам потрібно штурмувати їх у лоба”, — підкреслив генерал.

Також він підмітив що, діючи саме таким чином, Україна вже масово застосовує новітнє західне озброєння, наприклад, реактивні системи залпового вогню HIMARS, M270, танки Leopard і Challenger, ракети Storm Shadow — по великих об’єктах. І це дає результат: підриває боєздатність ворожих військ та “фактично зносить” їхні укріплення. Така тактика, за прогнозами Маломужа, призведе до створення можливості активного наступу України по всьому фронту.