Служба безпеки України викрила ще одного зрадника. Вона зібрала доказову базу на Петра Симоненка – колишнього народного депутата, керівника забороненої Комуністичної партії України, який підтримав збройну агресію рф.

«На період окупації Київщини він звернувся до вищого військово-політичного керівництва росії щодо його «евакуації» до країни-агресора.» – повідомила СБУ на своїй сторінці в телеграм.

Щоб вивезти Симоненка з його родиною із захопленого на той час селища Березівка Макарівського району, окупаційна влада розпорядилася відправити туди загін спецназу рф.

Як виявилось, після прибуття російських спецпризначенців екснардеп особисто їх зустрічав, а потім «розквартирував» у власному будинку.

Як зазначають в СБУ, потім з 4 до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив «супровід» Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію білорусі.

Звідти він переїхав до росії, де його призначили заступником голови «Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання «Союз комуністичних партій – комуністичної партії радянського союзу».

«Це повністю прокремлівська організація, яка підконтрольна російській компартії на чолі з її лідером – депутатом держдуми рф Геннадієм Зюгановим.

Саме за його вказівкою Симоненко розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики москви.» – йдеться в повідомленні.

Виявилось, що у жовтні 2022 року екснардеп взяв участь у так званій «22-й «Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій», яка проходила у місті Гавана на Кубі.

Як повідомили в СБУ, під час свого виступу на «форумі» Симоненко намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність «л/днр».

«На підставі зібраних доказів Симоненку повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.» – йдеться в повідомленні СБУ.

Досудове розслідування триває.