Президент Володимир Зеленський висловив думку, що для російської влади втрата фінансових активів буде більш важливою, ніж втрата людських життів. Заморожені російські активи за кордоном оцінюються приблизно у $300 млрд. За словами Зеленського, використання цих коштів на підтримку України може стати історичною можливістю змусити Росію відповісти за свої дії.

«Російським елітам і керівництву байдуже до людських життів, але понад усе не байдуже до грошей. Втрата активів буде для них найболючішою втратою. Вони відчують справжню силу міжнародної спільноти і побачать, що світ сильніший за терор», – додав Володимир Зеленський.

За заявою президента, вирішення використання заморожених активів для підтримки України буде справедливим та законним відгуком на агресію Росії, а також правильним сигналом для потенційних агресорів у світі.

«Я закликаю партнерів швидко рухатися до створення відповідної правової бази. Цього року ми маємо досягти відчутного прогресу в питанні використання заморожених російських активів на користь України. На шляху до цієї мети ми твердо покладаємося на лідерство «Групи семи», – додав президент.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що країни Заходу, ймовірно, розпочнуть процес конфіскації російських активів на користь України вже в 2024 році. Для цього планується створити єдині правила. Міністр вказав, що у питанні конфіскації активів є конкретні напрацювання у США та Євросоюзі. Також відзначено, що Бельгія вже передала податки з прибутку, отриманого від російських активів, на потреби України. За його словами, Україна активно докладала зусиль для прискорення роботи партнерів над цією ініціативою, починаючи з 2023 року. Це визначається як одне з головних завдань у поточному році.