Cпеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай заявив, що для отримання Плану дій щодо членства в Альянсі недостатньо тільки проведення необхідних реформ, тому що це також політичне рішення країн-членів НАТО.

Про це він заявив на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, відповідаючи на пропозицію президента Володимира Зеленського надати конкретний перелік реформ, які має впровадити українська сторона.

«Не хочу вас обманювати, скажу прямо: це так не працює. Немає конкретного переліку критеріїв, щоб їх виконати, зазначити, що вони виконані, тоді дається членство. Це політичні рішення, не суто технічні критерії», — сказав спецпредставник НАТО.

За його словами, країна-претендентка на членство в Альянсі має реалізувати певні реформи. Без них таке політичне рішення НАТО неможливе, але й одного лише виконання реформ недостатньо, додав Аппатурай.

«Але також і НАТО повинен бути готовим. Це внутрішньо політичне рішення. І сказано також, що розширення повинно сприяти зміцненню безпеки», — резюмував він.

Напередодні, 7 липня, Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ для переходу країни до наступного етапу інтеграції з НАТО. Також президент сказав, що Україна проводить реформи швидше, «ніж будь-яка країна Європи» або більшість із них.

Варто зазначити, що країни НАТО можуть випробовувати свої новітні засоби радіоелектронної боротьби на російських системах РЕБ, які РФ тестує на окупованих частинах Донецької та Луганської областей, і тим самим допомогти Україні у протистоянні агресору.

Про це під час конференції з питань реформ в Україні у Вільнюсі сказав міністр оборони України Андрій Таран, інформує Укрінформ.

“Ми вдались до певних кроків щодо встановлення систем попередження для контролю за ситуацією на морі, під водою, в повітрі, але треба рухатись до подальшої допомоги з боку НАТО. Ми зможемо надати штаб-квартирі НАТО інформацію, скажімо так, для збільшення спроможності діяти і спостерігати країнам Альянсу на території України. Також важливе спільне отримання інформації, яку можна використовувати проти російської агресії”, – наголосив Таран.

Міністр зазначив, що Україна має певні прогалини у можливостях і спроможностях щодо протиракетного та протиповітряного захисту, раннього попередження, а також спроможностей на морі.

Крім того, очільник оборонного відомства нагадав, що Росія використовує окуповані території як полігон для випробувань своїх новітніх розробок озброєння та військової техніки, тому він закликав міжнародних партнерів надавати Україні новітні зразки радіоелектронної боротьби, аби перевірити їх можливості у протистоянні російським розробкам.

“Росія використовує війну на Донбасі як полігон для тестування нових зразків озброєння, радіоелектронної боротьби, боротьби з системами комунікації. І ми отримуємо зразки засобів комунікації з Заходу, які її подавляють. Також існують тактичні комплекси та системи для збору тактичної інформації, даних стосовно частот, які використовуються, стосовно криптографії, організації секретних ліній комунікацій. Також перевірка, на скільки хороші такі системи проти тих засобів комунікації, які ми закуповуємо у західних країн. Тобто електронна боротьба тестується також… Ми запрошуємо вас надавати нам нові системи для того, щоб протестувати їхні можливості у боротьбі з російськими системами РЕБ у сучасній війні”, – закликав Таран.