На Токмацькому напрямку тривають активні бойові дії, а наші Збройні Сили мають там певні успіхи. Українські військові здійснили прорив лінії оборони в напрямку Вербового. Це змушує ворога міняти тактику своєї оборони.

Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко, зауваживши, що тепер є шанс просунутися далі.

Після звільнення Роботиного ЗСУ фактично розосередили свої зусилля. Тепер вони працюють на південний схід – район Вербового і на південний захід – Новопрокопівку. Мета таких дій – знищити позиції ворога й створити передумови для подальшого просування.

«У цьому є успіхи, тому що вдалося знайти слабкі місця в обороні ворога якраз в районі Вербового. У такий спосіб наші сили мають можливість відтиснути противника й просунутися далі», – сказав Олександр Мусієнко.

Сьогодні в обороні ворог діє дещо по-іншому. Раніше тактика противника полягала в тому, щоб концентрувати певні лінії оборони й звідти завдавати ударів по наших силах, які ведуть наступальні дії. Зараз вони все частіше переходять у хаотичні, не дуже організовані атаки. Для укріплення позицій навіть перекинули підрозділи спецпризначенців, десантників, проте в контратаках успіхів не мають.

«Вони намагалися обійти наші сили з флангів, влаштувати оточення, але не вдалося. Ходили в лобові контратаки, але теж успіхів не мали. Не відкидаю, що вони пробуватимуть це далі, але фіксується, що ворог відходить, зосереджується на ще одних рубежах оборони, які раніше підготував», – розповів Мусієнко.

Окупанти «притискаються» південніше і вже там хочуть тримати свої оборонні рубежі. За словами військового експерта, як тільки нашим силам вдасться прорватися на Очеретувате, то за ним оперативний простір, який виходить на Токмак. Тоді перед нашими військами відкриваються серйозні перспективи.

Перша лінія оборони є найміцнішою, тому за неї так довго йдуть запеклі й непрості бої. Наступні лінії так само є, але вони не такі потужні, як і сили, якими там обороняється ворог. Тому, як би складно не було нашим підрозділам, але можна констатувати, що нам більше вдається виснажувати противника.

«Я завжди обережний у прогнозах, але зараз можу сказати, що нашим силам вдалося досягти доволі серйозного успіху у виснаженні ворога, і перед нами дійсно відкриваються перспективи», – підкреслив Мусієнко.

Варто зауважити, що сили оборони України в Запорізькій області зараз намагаються розширити коридор прориву російської оборони від Новопрокопівки до Вербового, щоби ввести в бій бронетанкові, механізовані підрозділи. Це складне завдання. Противник намагається сконцентрувати там всі наявні ресурси та продовжує зміцнювати підступи до Очеретуватого і Токмака.

Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський.

За словами експерта, Токмак — ворота для виходу Збройних сил України на оперативний простір, а перерізавши залізничні комунікації, ЗСУ обвалять оборону противника на цьому напрямку.

“Токмак — це, по-перше, важливий залізничний вузол, тобто логістичний центр противника. По-друге, від Токмака дорога веде як на Мелітополь, так і Бердянськ. З проривом лінії оборони противника на цій ділянці ми дійсно виходимо на оперативний простір, який дозволить нам продовжувати наступ безпосередньо до узбережжя Азовського моря. І вже військове командування визначатиме напрям: чи це буде Мелітополь, чи це буде Бердянськ. Але завдання буде виконане. Плюс не забуваємо, що під час перерізання залізничних комунікацій ми фактично говоримо про обвалення оборони противника на цьому напрямку”, — заявив Сергій Грабський.