В районі південніше м.Бахмут, противник намагається продовжити свої спроби контратакувати по окремим напрямкам.

Про це пише військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив», полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

Він зазначає, що сенс цих дій, очевидно, полягає у намаганні створити собі зручні умови для утримання під своїм контролем автомобільної дороги Бахмут — Горлівка.

«Зокрема, діючи вздовж дороги Бахмут -Кліщіївка, а також східніше цього н.п., противник задіяв підрозділи 102-го мотострілецького полку для серії контр-атак у південно-західному напрямку у смузі оборони 83-ї окремої десантно-штурмової бригади. Окрім того, саме 83-а одшбр противника, утримуючи позиції по лінії залізниці південніше цієї ділянки, також, час від часу, пробує відтіснити передові підрозділи ЗСУ з південно-західної частини с.Кліщіївка…», — пише він.

Та зазначає, що поки, особливої «синхронізації» між цими контр-атаками противника не спостерігається, а відтак — результативність їх невелика. Поки що, таким способом противнику вдалося лише призупинити просування ЗСУ по напрямку Кліщіївка — Зайцеве…

«Південніше, підрозділи 72-ї окремої мотострілецької бригади, посилені окремими підрозділами так званого 141-го моторизованого полку поліції спеціального призначення ім.Кадирова… намагаються утримати позиції по рубежу Андріївка — Курдюмівка. Також, ймовірно, цим же самим займаються інші підрозділи. Але роблять це настільки вдало, що пару діб тому передові підрозділи ЗСУ вийшли до околиці с.Андріївка з північно-західної сторони, закріпилися там й по-суті принудили передові підрозділи противника повністю відійти за залізницю… «, — говорить експерт.

Очевидно, що утримання противником району с.Курдюмовка (включно з с.Зеленопілля, с.Озарянівка та с.Андріївка), у сенсі подальшого розвитку ситуації південніше м.Бахмут, носить не менше значення, ніж події в районі с.Кліщіївка…

За словами експерта, очевидно, що в разі звільнення ЗСУ цього району, більш-менш «внятна» комунікація між районом м.Бахмут та м.Горлівка , м’яко кажучи, буде «дещо порушена»… В такому разі маневр силами та засобами противника вздовж фронту у смузі його УВ «Юг» буде ускладнено…

«Якщо ЗСУ вдасться зайняти вище вказаний район, то по-суті, це «ізолює» з півдня напрямок Кліщіївка — Зайцее, чи Кліщіївка — Опитне… й таким чином «розв’яже руки» тим українським підрозділам, які зараз ведуть бойові дії в районі Кліщіївки… Ось чому, противник вперто чіпляється за с.Курдюмовка та с.Зеленопілля зосередивши на цьому напрямку 57-ю омсбр, зведені тактичні загони 346-ї окремої бригади спеціального призначення, а також окремі підрозділи 68-го танкового полку», — пише він.

с.Андріївка, зараз, по-суті у так званій «сірій» зоні, ЗСУ підійшли до неї, як з північно-західного, так й південно-західного напрямків… Якщо їх передовим підрозділам вдасться перетнути залізницю на цій ділянці, то у противника виникнуть складності не тільки у районі с.Кліщіївка а й південніше. Причому, за своїм значенням, це буде  — куди як неприємніше…

«Ймовірно, зараз російське командування вирішує досить складну дилему — кинути все, образно кажучи «під Кліщіївку», або сконцентруватися все ж-таки на утриманні району Курдюмовки, включно з Андріївкою та рубежу Одрадівка — Миколаївка Друга… Очевидно, що ці напрямки\ділянки взаємопов’язані… тобто, утримати треба обидва. Але, в такому разі постає питання, як розподілити стягнуті сюди резерви, які ЩЕ НЕ ЗАДІЯНІ. між ними. Так чи інакше, ЗСУ продовжують рух вперед і ппоступово продавлюють ворога», — підкреслив Машовець.