Рада Європейського Союзу затвердила четвертий пакет санкцій проти Росії.

 

У ЄС вирішили заборонити буд-які операції з деякими державними підприємствами РФ, не надаватимуть послуг кредитного рейтингу. Закриють доступ до будь-яких послуг за підпискою, які пов’язані з кредитною рейтинговою діяльністю фізичних чи юридичних осіб, повідомляє Європейська правда.

Також Рада ЄС розширила список людей, які пов’язані із російською оборонно-промисловою базою. На них накладаються жорсткіші експортні обмеження щодо товарів подвійного призначення та товарів і технологій, які можуть покращувати оборонний потенціал Росії.

“Оскільки війна президента Путіна проти українського народу триває, наша рішучість підтримати Україну та пошкодити фінансування військової машини Кремля зростає. Цей четвертий пакет санкцій є ще одним серйозним ударом по економічній та матеріально-технічній базі, на яку спирається Росія, щоб здійснити вторгнення в Україну” – заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Нагадуємо, ЄС запровадив санкції проти трьох нафтових компаній рф, які, однак, мають досить обмежений характер.

Нові обмеження стосуватимуться “Роснефть”, “Транснефть” та “Газпром нефть”, повідомляє Reuter з посиланням на свої джерела.

Компаніям планують обмежити доступ до інвестицій: вони не матимуть змоги отримувати фінансування від європейських структур. Їм не будуть видаватись кошти на розвідку та видобуток викопного палива.

Наразі три нафтові компанії вже отримали заборону на отримання кредитів та фінансування боргових зобов’язань.

Між тим ЄС і далі купуватиме нафту у компаній рф, незважаючи на гучні заяви про намір зупинити путіна потужними економічними заходами.

Обережні дії євроурядовців пояснюються страхом перед зростанням цін та ймовірним дефіцитом палива. Крім того у процесі обговорення кілька європейських країн просили доповнити рішення винятками. Компанії цих країн і далі співпрацюватимуть з рф та перераховуватимуть їй свої кошти за нафту.

Також, санкції проти росії запровадила Канада: вони стосуватимуться 5-ти політиків та чиновників, а також трьох десятків компаній.

До списку, який Канада прийняла раніше, додали наступних росіян:

  • Романа Абрамовича та Алішера Усманова, російських мільярдерів;
  • Еллу Памфілову, голову виборчої комісії;
  • Олену Морозову, суддю;
  • Ігоря Янчука, начальника управління МВС у Хімках.

Названим російським громадянам буде заборонено здійснювати будь-які операції у Канаді, а їхні активи – заморожені.

Відомо, що Роман Абрамович – власник майже третини акцій потужної канадської металургійної компанії, на якій працює 1700 людей. Трюдо запевнив, що працівники від запровадження санкцій не постраждають.

32 російські компанії, які потрапили у санкційний список, – це компанії, які так чи інакше пов’язані з військовими та спецслужбами рф, повідомив канадський політик.