Перемога у контрбатарейній боротьбі необхідна для ще одного наступу. Тому організація артилерії є дуже важливою по всій лінії зіткнення. Тож окупанти вже відчувають наближення біди.

Про це одному українському ЗМІ розповів військовий оглядач із Ізраїлю Давид Шарп.

«Росіяни намагаються запобігти катастрофі на фронті. Вихід у Токмак став би локальною катастрофою для росіян. Ситуація ще не така погана для росіян, але вони відчувають наближення біди», — розповів він.

Як стверджує експерт, наразі окупанти мають проблеми з резервами. І це дає можливість ЗСУ рухатися вперед.

«Якщо ЗСУ вдасться охопити Токмак і створити загрози на флангах, перед росіянами постане задача або втратити війська, або впорядковано залишити території, скоротивши лінію фронту. В іншому випадку можливий обвал лінії фронту. Проте це поки що гіпотетична ситуація», — розповів він.

За словами Шарпа, наразі командування ЗСУ розраховує на прискорення наступу після виснаження резервів окупантів. Наступ можуть зупинити чи сповільнити дощі. Проте на півдні України ця небезпека не така велика, так як восени там небагато опадів.

«Лінію оборони повинна утримувати певна кількість людей. Без них лінія стає тільки окопами. Зараз росіян сильно поменшало, що робіть більш можливим наступ ЗСУ. Проте зараз говорити про те, що лінію Суровікіна нема кому захищати, поки що рано», — розповідає він.

Також експерт прокоментував факт того, що зараз почастішали удари ЗСУ по Криму.

«Це дуже різні удари за допомогою дуже різних засобів, включно з модернізованими українськими ракетами. Це примушує росіян відволікати резерви на Крим і є сигналом для мешканців і влади Криму. «, — розповів Давид Шарп.

Також він стверджує, якщо такі удари стануть систематичними, вони набудуть не тільки демонстративне, але й воєнне значення.