Схоже на те, що пан Шмигаль, якого називають близькою фігурою до олігарха Ахметова рішуче наближається до своєї відставки. Таким темпами у президента Зеленського просто не залишиться вибору, як з ним вчинити. Далі – тільки звільнення.

Сьогодні ми спостерігаємо рішення, які призводять до того, що Рінат Ахметов після введення так званого ринку електроенергії не втрачає монопольні позиції, а навпаки їх посилює.

При чому, робить це насамперед за рахунок держпідприємств, таких як “Енергоатом”. Про це в прямому ефірі заявила народна депутатка України 8-го скликання Верховної Ради Вікторія Войціцька.

Вона зазначити, що уряд, який нам обіцяв діяти в інтересах народу та споживачів, дбати про добробут кожного з нас, ухвалює рішення, якими скорочує об’єми атомної генерації, яка у нас є дешевою. Натомість збільшує об’єми теплової генерації, яка є дорожчою.

До того ж, Кабмін не квапиться, на жаль, переглянути “зелені тарифи”, де одним із найбільших гравців також є компанія ДТЕК.

Войціцька підкреслила, що напередодні уряд ухвалив рішення, за яким максимальна ціна, встановлена для продажу електроенергії гарантованим покупцем, збільшується з 1,5 до 2 гривень. Це – черговий крок до зростання ціни на електроенергію для кінцевого споживача.

За словами економістки, насамперед варто зрозуміти, що рішення, які ухвалюються, призводять до наступного: замість впровадження реального ринку електроенергії ми йдемо зворотним шляхом.

Де замість ринкових механізмів, які мали б визначити ціну на неї, присутнє втручання держави.

“І держава каже: шановні споживачі, ми так про вас дбаємо, що робимо все, аби ви замість того, щоб платити дешевше за електроенергію, як у сусідніх країнах, платили дорожче. Бо знаєте, там є криза в енергетиці.

У компанії ДТЕК проблеми, вони звертаються до своїх кредиторів із проханням, аби їм реструктуризували їх борги. Підтримаймо нашу енергетику. Тільки яку? Приватну коштом державної. Ось це і є сьогоднішні реформи, які спостерігаємо. Але також потрібно розуміти, що все це подається під соусом начебто вирішення проблем”, – додала експертка.

Народна депутатка стверджує, що український бізнес уже сьогодні переплачує у порівнянні із сусідніми країнами – Угорщиною, Польщею, Словаччиною, де в рази насправді дешевша електроенергія, аніж в Україні. Це все тому що там існує ринок та існують ринкові механізми.

“Ужа зараз за різними розрахунками, які я бачила, ми можемо говорити про те, що ціна на електроенергію для промислового споживача може вирости на 10-15%. А за “оптимістичними” на 25%”, – заявила Вікторія Войціцька.