Авдіївський напрямок сьогодні для Сил оборони України є найгарячішою і найнебезпечнішою ділянкою фронту. Окупанти продовжують спроби оточити місто — українські військові контратакують у відповідь.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни ISW.

За даними американських аналітиків, терористи РФ незначно просунулися до залізниці на південний схід від Степового і на захід від Красногорівки, а також вирили тунелі, щоб бити на Авдіївському напрямку.

Окрім цього, Росія стягує серйозні ресурси, у районі Авдіївки зараз сконцентровано практично усю 2-гу загальновійськову армію РФ і не тільки.

Про це заявив військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в ефірі українського телеканалу.

Ресурси, які окупанти задіяли у спробах захопити Авдіївку, перевищують ті, що були біля Бахмуту.

За його словами, порівняно з початком наступальної операції росіян під Авдіївкою, кількість ресурсів, які накопичені там зараз, значно зросла.

«Найбільш небезпечне місце для Сил оборони України – це, звісно, Авдіївка, де росіяни збільшують накопичений ресурс. Якщо 10 жовтня ми говорили, що противник розпочинає наступальні дії та задіює ресурс 1-го армійського корпусу, також тоді використовувались 20-та, 150-та мотострілецькі дивізії зі складу 8-ї загальновійськової армії РФ, то через майже півтора-два тижні вже мова йшла, що фактично уся 2-га загальновійськова армія РФ перебуває біля Авдіївки. Там зараз є 15-та, 21-ша та 30-та окремі стрілецькі бригади (ОБСр), тобто доволі серйозний потенціал», – зазначив Коваленко.

Також, за його словами, під Авдіївку Росія перекинула 55-ту окрему стрілецьку бригаду, що входить до 41-ї загальновійськової армії РФ. Вона діє у районі Опитного. Також фіксується початок перекидання на Авдіївський напрямок підрозділів 90-ї танкової дивізії ЗС РФ.

«Командування російських окупаційних військ розгорнуло перекидання під Авдіївку 239-го ТП 90-ї ТД зі складу групи військ «Центр», зоною відповідальності якої, як ви пам’ятаєте, є Луганська область. Безпосередньо 239-й ТП розміщувався в районі Кремінної та діяв на Лиманському напрямку… І на жаль, ця передислокація лише підтверджує найгірші побоювання, російське командування не зупиниться у питанні оточення Авдіївки… Концентрація сил та засобів у російських окупаційних військ під Авдіївкою просто неймовірна», – писав Коваленко у своєму Telegram-каналі.

Він додав, що згаданий російський полк не укомплектований технікою згідно штату. Однак, вважає Коваленко, це не завадить російському командуванню кидати загарбників, немов гарматне м’ясо, на штурми рубежів та закріплення тих, хто виживе, на нових позиціях у разі прориву оборони українських воїнів.

Тим часом процес перекидання все більшої кількості ресурсів під Авдіївку не зупиняється.

«Росіяни продовжують стягувати під Авдіївку достатньо серйозний ресурс. Для них це фетиш, такі ось вони маніакальні фетишисти щодо Авдіївки. І загально якщо ми розглядаємо протяжність фронту, то біля Авдіївки зараз накопичено росіянами ресурсу навіть удвічі більше за своїми можливостями, ніж було біля Бахмуту. Це зараз найгарячіша та найнебезпечніша ділянка фронту саме для Сил оборони», – зазначив Коваленко.

У своєму ж дописі він додав, що росіяни готуються до міських боїв та боїв у промисловій зоні.

До такого висновку експерт дійшов, проаналізувавши запит російського командування на боєприпаси: 60 снарядів 152-мм калібру, понад 3,5 тисячі – калібру 122-мм та кілька десятків тисяч мін 82-мм калібру. Це, вважає Коваленко, з урахуванням інтенсивності бойових дій під Авдіївкою, є «дуже й дуже незначним запитом».

На думку Коваленка, головною задачею окупантів наразі є прорив передових штурмових груп на Авдіївський коксохімічний завод та подальше закріплення там.