На думку екс-депутата, зменшити вплив найбагатших бізнесменів за рік можна тільки перетворивши країну в концтабір.

Президент України у своїй передвиборчій кампанії не обіцяв боротися з олігархами, але обіцяв створити для них нові правила. А зменшити вплив найбагатших бізнесменів за рік можна тільки перетворивши країну в концтабір.

Про це колишній народний депутат, а нині член наглядової ради “Укрзалізниці” Сергій Лещенко розповів в інтерв’ю “Бабелю”.

“Якщо мені не зраджує пам’ять, Зеленський не обіцяв воювати з олігархами, він обіцяв нові правила. Запитати про ці правила ми повинні, як мінімум, на екваторі терміну, поки ще рано. Зменшити вплив олігархів за місяць або навіть за рік можна тільки в умовах військової диктатури. Для цього потрібно перетворити країну в концтабір, і тоді було би інше питання – якою ціною цього досягли. Але особисто я хотів би бачити результат швидше. Частина олігархів зараз поводяться так, ніби це остання можливість хапнути. Живуть, як останній день “, – вважає екс-депутат.

При цьому Лещенко зазначає, що вплив Ігоря Коломойського значно знизився, в той час як у Ріната Ахметова він якщо не зріс, то принаймні залишився на колишньому рівні.

“У нього (Ахметова – ред.) була набагато могутніша зброя – 25 відсотків ВВП в руках. Якщо у тебе такий актив, то питання купівлі депутатів або питання впливу на суди – просто техніка. При Януковичі у нього було 50 депутатів в Партії регіонів , але 10 відсотків ВВП. А зараз у нього, може, п’ять депутатів, але 25 відсотків ВВП. Вплив Ахметова не знизився – він менш очевидний, але більш небезпечний. Тому що депутат може піти з-під контролю, а ось з чвертю ВВП країни можна зробити колапс всієї економіки “, – пояснив Лещенко.

У випадку з Коломойським, вважає екс-нардеп, західні партнери України стали учасниками протистояння ще за часів президентства Петра Порошенка.

“І, можливо, це зіграло вирішальну роль. Для мене питання – чому вони закривають очі на олігархію Ахметова. Тут мене можуть звинуватити в” проколомойській “риториці, але несправедливо, що Захід готовий зустріти Коломойського, але не проти Ахметова. Чому для ряду західних посольств один з олігархів гіпертоксичний, а Ахметов – це такий олігарх епохи первинного накопичення капіталу зі своїми плюсами і мінусами? Може, таке ставлення тому, що Ахметов розмістив свої цінні папери на Лондонській біржі, і громадяни західних країн стали акціонерами цих паперів? через це можна бути мовчазними спільниками корупційно-олігархічної моделі? ” – каже Лещенко.