Сполучені Штати уклали з двома виробниками контракти на виробництво снарядів для гаубиць калібру 155 мм, щоб закривати потреби України.

Про це повідомляє AFP.

Рішення було прийняте ще в кінці січня на тлі побоювань, що в умовах війни високої інтенсивності запаси зі складів Штатів та інших союзників почнуть закінчуватися.

Снаряди замовили у Northrop Grumman Systems Corp та Global Military Products Inc, перші партії мають надійти вже у березні цього року. Контракт профінансують з коштів Ініціативи безпекової підтримки України, створеної Пентагоном.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг перед зустріччю Контактної групи з оборони України теж відкрито зауважив, що у цій війні використовується велетенська кількість артснарядів і ЗСУ зараз вистрілюють їх швидшими темпами, ніж західна промисловість встигає виробляти нових на стандартній потужності.

Інші джерела перед зустріччю також казали про те, що хоча найгучніше Україна просить про далекобійні ракети та винищувачі, питання боєприпасів для гаубиць і ППО залишається дуже актуальним.

Додамо, американські військові розглядають можливість відправлення в Україну тисяч одиниць захопленої зброї і більше мільйона набоїв, які колись призначалися для бойовиків, що підтримуються Іраном, в Ємені.

Про це повідомило видання The Wall Street Journal із посиланням на американських та європейських неназваних посадовців, пише “Європейська правда”.

Видання наголошує, що це стало би безпрецедентним кроком, який допоможе Києву боротися з російськими військами.

За даними видання, американські чиновники заявили, що планують відправити Україні понад 5 тисяч штурмових гвинтівок, 1,6 млн патронів до стрілецької зброї, невелику кількість протитанкових ракет і понад 7000 неконтактних підривників, вилучених останніми місяцями біля узбережжя Ємену у контрабандистів, підозрюваних у роботі на Іран.

Виклик для адміністрації Байдена полягає в тому, щоб знайти юридичне обґрунтування для вилучення зброї з одного конфлікту і передачі її в інший. Ембарго ООН на постачання зброї вимагає від США та їхніх союзників знищити, зберегти або позбутися вилученої зброї.

За словами американських чиновників, юристи адміністрації Байдена вивчають, чи створює ця резолюція якісь можливості для того, щоб передати зброю Україні.

Гвинтівки і боєприпаси були вилучені протягом останніх місяців США і Францією в рамках глобальних зусиль, спрямованих, головним чином, на запобігання контрабанді зброї Іраном до Ємену. Союзники Тегерана, хусити, ведуть восьмирічну війну проти підтримуваного Саудівською Аравією уряду, який був витіснений зі столиці в 2014 році.

Зазвичай зброю вилучають і знищують США та їхні союзники, які забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї до Ємену. Але американські офіційні особи заявили, що глобальні зусилля з надання Україні зброї викликали дискусію про відправку конфіскованих військових поставок до Києва.

Американські військові почали серйозно розглядати цю ідею наприкінці минулого року після того, як ВМС США вилучили мільйон боєприпасів на борту рибальського судна, що прямувало з Ірану до Ємену, повідомили чиновники.

Як повідомлялося раніше, НАТО попросить своїх членів збільшити запаси боєприпасів, які були сильно виснажені війною в Україні.

НАТО щойно завершила позачергову інвентаризацію запасів боєприпасів, що залишилися, повідомив агентству Reuters на умовах анонімності офіційний представник НАТО.

“Ті цілі НАТО (щодо боєприпасів), які ми встановили, а у кожного члена Альянсу є конкретні цілі, здебільшого не досягалися (до війни в Україні)”, – сказав урядовець.

Зараз запаси ще більше скоротилися, тому цілком ймовірно, що НАТО підвищить цільові рівні запасів боєприпасів для своїх членів, зазначило джерело.

“Я був би абсолютно вражений, якби цілі… не були збільшені”, – сказав представник НАТО.

Інформація про те, скільки набоїв залишилось на військових складах західних країн, суворо засекречена. Те ж саме стосується і цілей накопичення запасів НАТО, які є специфічними для кожної країни-члена і є однією з найбільших таємниць Альянсу.

Загалом, НАТО ставить перед кожним членом Альянсу завдання забезпечити певні сили і засоби, які Альянс може використати в разі конфлікту.