Російська влада відреагувала на план українського глави Володимира Зеленського укласти мирну угоду з президентом РФ Володимиром Путіним по Донбасу і Криму.

Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков дав чітко зрозуміти Зеленському, що Кремль не збирається обговорювати питання повернення окупованого Криму Україні, а також натякнув, що і Донбас ніхто повертати не збирається. При цьому Пєсков ствердно заявив, що офіційна Москва продовжить і далі “допомагати” врегулювати конфлікт на Донбасі, але виключно в рамках Мінських угод, і не піде ні на які компроміси або поступки команді Зеленського. Про це повідомляє ТАСС.

“Головне — врегулювати проблему Донбасу, проблеми Криму не існує, вона не може існувати в рамках відносин Росії з якимись країнами. Росія прикладала і буде далі прикладати в рамках можливостей зусилля для того, щоб “допомогти” Україні вирішити проблему Південного Сходу” , — відповів Зеленському Пєсков, цинічно заявивши про російську “допомогу” Україні, проти якої саме Росія веде сьомий рік війну.

При цьому Пєсков дав зрозуміти, що Кремль під врегулюванням на Донбасі не передбачає повернення окупованих територій під контроль офіційному Києву.

“Читайте мінські домовленості”, — відповів Пєсков на запитання, чи поверне Путін Донбас під контроль української влади.

Важливо нагадати, що російська делегація в ТКГ по Донбасу кожен раз зриває переговори, так як домагається проведення місцевих виборів в так званих “ЛНР” і “ДНР”, що прописано в Мінських угодах. Команда Путіна категорично блокує обговорення важливих питань, в тому числі щодо обміну полоненими, наполягаючи на тому, щоб Верховна Рада України змінила постанову про місцеві вибори, які призначені на 25 жовтня, і надала “особливий статус” Донбасу.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак раніше визнавав, що постанова ВРУ про місцеві вибори 2020 дійсно викликає складності в переговорному процесі по Донбасу. Тому він закликав депутатів прийняти рішення відповідно до інтересів нашої держави, із зобов’язаннями, які є, і нормами міжнародного права.