Президент США Джо Байден назвав Китай «бомбою сповільненої дії» через те, що в країні наростають економічні проблеми і триває доволі повільне зростання китайської економіки.

Про це американський лідер заявив на політичному зборі коштів у штаті Юта, передає Reuters.

«У них є деякі проблеми. Це недобре, тому що коли погані люди мають проблеми, вони роблять погані речі», – сказав Байден.

Як він зазначив, наразі Китай перебуває в біді і США  не хочуть завдавати шкоди Китаю, а лише, навпаки, прагнуть раціональних відносин із цією країною.

Ці слова Байдена нагадали його коментарі під час збору коштів у червні в іншому штаті, коли він назвав лідера Китаю Сі Цзіньпіна «диктатором» через день після візиту до КНР держсекретаря Ентоні Блінкена. Там він домовлявся про стабілізацію американсько-китайських відносин, які Пекін називає найнижчими з моменту їх встановлення у 1979 році.

Тоді Пекін висловив свої обурення, але обмежився заявою МЗС про неприйнятність таких висловлювань на адресу китайського лідера.

Проте, останні статистичні дані свідчать про те, що споживчий сектор Китаю з досить високою імовірністю впав у дефляцію. На фоні цього, в липні відпускні ціни виробників товарів продовжили падіння.

Експерти припускають, що Китай стає на шлях значно повільнішого економічного зростання зі стагнацією споживчих цін і заробітної плати. Власне це і контрастує з інфляцією в інших країнах світу. Наприклад, у Сполучених Штатах, найбільша економіка світу. Американці впродовж тривалого періоду борються з високою інфляцією і намагаються зміцнити ринок праці.

Як повідомляли ЗМІ, Джо Байден підписав був указ про обмеження американських інвестицій у виробництво окремих видів технологій та продукції, пов’язаної з національною безпекою в Китаї.