Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко прокоментував ситуацію на фронті

Висловив він свою думку спочатку про евакуацію Куп’янська.

Він нагадав, що 9 серпня, Куп’янська ВА видала розпорядження про евакуацію населення з Куп’янського району. У зв’язку з цим спостерігається перезбудження в середовищі Z-адептів і панікерів, мовляв, ось він великий наступ РОВ – зараз усіх зметуть!

«Відверто кажучи, на мій скромний погляд, ситуація щодо Лимано-Куп’янського напрямку від часу мого останнього розгорнутого огляду на цю тему, не сильно змінилася. Так, у РОВ тут одні з найкращих груп військ, але найкращих не за якістю підрозділів, комплектації тощо, а тому, що інші гірші.

Так само, нагадаю, що вся ця маса, яку накопичували по лінії Р-66, Лиман-Сватове-Троїцьке, повинна була розгорнути наступ ще 24 лютого 2023 року, але так і не змогла. Тоді заважала погода, але й не тільки. Важливим фактором було й те, що навіть на той момент ця маса не мала наступального функціоналу.

Загалом, нічого не змінилося за ці півроку…» – пише Коваленко в своєму телеграм-каналі.

Він зазначив, що у напрямку на Борове, “наступ” РОВ розпочався не як годиться, з розвідки боєм, а одразу з використанням основним ударних груп, кістяком яких були танкові підрозділи, зокрема 12-ї та 13-ї ТП 4 ТД.

Командування РОВ застосувало одразу свої основні сили, щоб продавити оборону СОУ, яка формувалася місяцями, і показати результат швидкого просування. При цьому цей прорив був зумовлений і тим, що на поступальні та рівномірні штурми ліній оборони СОУ у РОВ немає ресурсу. на фронті.

«Для підняття духу обивателів росіяни регулярно вкидали інформації про контроль над знищеним вщент селом Новоселівське, але в районі цього виїждженого поля, тим не менш, відбувалися дуже жорсткі “гойдалки”, які тривають досі.

Зараз пропагандисти розносять чергову ура-патріотичну звістку про взяття села Синьківка. Це було б недивним, адже РОВ для атаки в районі села сконцентрували підрозділи 25-ї та 138-ї ОМСБр. Але заяви про успіх у Куп’янському напрямку так і залишилися заявами.» – каже експерт.

Також він зазначає, що при цьому російська пропаганда замовчує, як, здавалося б, успішний ривок одразу 15-ї, 21-ї та 30-ї ОМСБр у районі сіл Новоєгорівка, Нововодяне та Надія, в яких у кращі, мирні часи не було понад 20 будинків, завершився для підрозділів РОВ провалом.

«Про що це все говорить? Про те, про що було написано вище – у Луганській області у РОВ сконцентрована найкраща група військ. Але найкраща з того, що взагалі є. І навіть за своїм функціоналом, вона не здатна успішно реалізувати масштабний наступ по широкому фронту.» – каже Коваленко.

Також він підмічає, що тоді виникає питання, а навіщо ж евакуація? Тому, що коли росіяни активізуються – вони розгортають хаотичне, невибіркове нанесення ударів і рівняють із землею все.

«Найближчими днями і тижнями, навіть місяцями, на цьому плацдармі буде непросто. РОВ поставлені завдання, які вони не виконають.» – зазначає експерт.

Коваленко додав, шо невиконання завдань не виключає терор, Масовий і масштабний, з тотальним знищенням сіл і населених пунктів. Евакуація не тому, що СОУ не утримають оборону, ні, а тому, що маніяки, які конвульсують, будуть все, до чого зможуть дотягнутися.

Також варто зазначити, що окупанти зосереджують основні зусилля на Куп’янському напрямку у Харківській області, де сконцентровано багатотисячне військо ворога. Ситуацію на цій ділянці фронту прокоментував військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю Пітеру Залмаєву.

“У росіян просто немає іншого виходу. Луганський напрямок вибрано для того, щоб починати рухатися – на жодному з інших напрямків не можуть з різних причин (основні з них географічні) просуватися. Їм це дуже важливо, бо потрібно зв’язати наші резерви, не дати їм розвернутися і вийти на прориви на південних напрямках. … Поруч основний військовий хаб – Валуйки, з якого за кілька десятків хвилин вже можна вийти на Куп’янський напрямок. Кількість військ і техніки, які там було зосереджено, якраз для цих завдань [використовується]”, – сказав експерт

Світан припускає, що окупанти, скоріш всього, переслідують дві мети: зв’язати наші резерви і видавити наші війська за річку Сіверський Донець.