Росія цю війну не виграє ніколи, впевнений військовий експерт Михайло Притула.

Деокупація великих територій України від російських загарбників стала для армії РФ репутаційним ударом, а втрата крейсера “Москва” показала, що Росія цю війну не виграє. Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий експерт Михайло Притула.

“Більш критичною для них стала (втрата – Ред.) навіть не Херсона, великих міст вони не захоплювали власне. Тому фактично звільнення великих територій були критичними для них з точки погляду медійного і пропагандистського. А власне на військову силу на сьогоднішній день вони можуть не дуже розраховувати. Тому відступ з-під Києва, відступ з півночі країни, відступ з Харківської області, з правобережжя України – для них були всі ці моменти критичними”, – сказав експерт.

За його словами, найбільш критичною для окупантів була втрата крейсера “Москва”.

“Для них це був переламний момент, який показав, що все, Росія цю війну не виграє ніколи”, – підсумував Притула.

До слова, остаточним крахом планів путіна може стати обіцяний удар по військовій структурі Кремля. Проте, поки немає будь-яких офіційних заяв або від Генштабу ЗСУ, або від Міноборони України, передчасно говорити про те, що в руках української армії є зброя, за допомогою якої можна наносити удари по об’єктах в РФ (аналогічно недавній атаці по російських авіабазах) – в тому числі по Москві. Саме так висловився в інтерв’ю Главреду блогер, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Західні ЗМІ можуть писати все, що завгодно [про наявність у ЗСУ зброї, здатне вражати цілі в РФ на дистанції в 500-700 километров]. Я не чув жодного офіційного повідомлення ні від, ні від будь-якої посадової особи, яка уповноважена робити такі заяви, про причетність України до інцидентів, які відбувалися на російських аеродромах. Поки немає офіційної заяви, ми не можемо стверджувати, що причиною могли бути якісь об’єкти українського виробництва, які застосовували ЗСУ проти російських окупантів на їх території. Але, з іншого боку, по-перше, інцидент мав місце на стратегічному об’єкті, який знаходиться на відстані понад 700 км від кордону з Україною.

По-друге, на ньому були знищені літаки стратегічного призначення, бомбардувальники-ракетоносці ТУ-95МС, ТУ-22М3, які входять в ядерну тріаду, і які РФ сьогодні не може виробляти. Тобто це – втрата, яку росіяни не зможуть компенсувати. А це, фактично, наштовхує на думки про те, що для удару було задіяно певну зброю, але не ракета. Скажімо, якийсь технічний об’єкт, який зміг якимось чином пройти крізь російську ешелоновану повітряну оборону. Росіяни кажуть, що вона не має аналогів у світі ЗРК С-400, Панцир С1, ЗРК ТОР-М2 і ТОР-М3, великої кількості РЛС і РЕБ. Російська сторона заявляє, що це був нібито старий радянський БПЛА “Стриж”. Люди, які знають, що це таке, розуміють. Це дрон розміром з винищувач F-16. А ще у нього дуже гучний двигун, в десятки разів голосніше по F-16. Він має висоту польоту приблизно до 6 кілометрів, і навіть на цій висоті його можна почути. Значить, це не якась непомітна високотехнологічна зброя”, – сказав він.