Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявляв, що 24 ОМБр імені короля Данила продовжує виконувати завдання та тримати оборону Бахмута. 

Яка ситуація там зараз, розповіли бійці 24-ї королівської бригади. Це оператори безпілотників з позивними “Вега” і “Десятий”, а також головний сержант мотопіхотної роти з позивним “Цербер”. 

Сержант каже, що ситуація складна, але контрольована. Ворог постійно застосовує всі види озброєння, серед нього – й артилерія великих калібрів. Росіяни руйнують все на Бахмутському напрямку, розповідає “Цербер”. 

Оператори дронів кажуть, що у Бахмуті, напевно, не залишилось вцілілих будинків, місто фактично вже непридатне для життя. 

Також “Цербер” прокоментував інформацію про те, що російські окупанти почали застосовувати небезпечний газ, щоб “витруювати” українських захисників з Бахмута. 

“Не лише в Бахмуті вони застосовують хімічну зброю. Я особисто цей газ не спостерігав. А хлопці з дронів це бачили”. 

Оператори дронів розповіли, що після прильоту снаряду йде білий дим. “Один раз ми потрапили під це. Після такого одразу виникає блювотний рефлекс, сльозяться очі… Раніше ми таких снарядів не бачили”, – каже військовий. 

“Дорогу ми тримаємо, тримаємо її впевнено. За весь час, який я перебуваю у Бахмуті, перебоїв не було ні разу. А це означає, що ворогу не вдається перерізати цю “дорогу життя”. І не вдасться”, – наголосив військовий. 

Він наголосив, що захисники міста отримують забезпечення. Також їм доводиться розосереджувати техніку, БК та запаси їжі, щоб їх не було в одному місці. 
 
Тим часом співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгірьов повідомив, що на Бахмутському плацдармі стабільно тяжка ситуація. Ворог намагається захопити місто, штурмуючи наші позиції.  

При цьому військовий експерт зазначив, що свої резерви ворог стягує ще й у бік Вугледара, про що говорять менше, ніж протистояння біля Бахмута. 

Військовий експерт розповів, що зараз відбувається біля Вугледара: “Ситуація ускладнюється на Вугледарському напрямку. Туди точно також перекинуті підрозділи, при цьому я наголошую і підкреслюю, 14-ої бригади спецпризначення, тобто йдеться про те, що у росіян практично немає боєздатних”. одиниць. Як штурмовики вони використовують або бійців спецпризначення, або морської піхоти, або повітряно-десантних військ”.  

Віталій Портников запитав свого співрозмовника, чи існує ймовірність, що окупанти захоплять Бахмут повністю і які це спричинить наслідки. У відповідь на цей Дмитро Снєгірьов впевнено заявив:  

“Давайте почнемо з Бахмута. Можливість встановлення контролю над ним ворогом — така можливість є, але давайте говорити про те, що відступ ЗСУ з Бахмута не вирішує навіть тактичних завдань окупантів. Пояснюю про що йдеться. За станом на 22 квітня, ВСУ контролюють приблизно 50% Донецької області. Коли ГУР України заявляло, що росіянам встановлено дедлайн захоплення Донецької області до 30 квітня, я хочу запитати, яким чином? Попереду друга та третя лінія оборони ЗСУ”. 

Очевидно, що зараз на Донбасі російські окупанти намагаються вирівняти лінію оборони, а для цього їм треба повністю взяти під контроль Бахмут, Мар’їнку та Авдіївку. Тому, незважаючи на величезні втрати, війська РФ з великою запеклістю б’ються за ці три міста на Донеччині. 

Безумовно, це м’ясорубка просто неймовірних масштабів. Що є найбільше зло в людських якостях? Це боягузтво. Саме ці якості визначають поведінку російських генералів, які не готові сказати тверде “ні” своєму диктаторові та продовжують відправляти фактично на забій все нові й нові частини підрозділів з російських “чмобіків”.