Протести в Росії і ситуація з закриттям каналів Медведчука можуть змусити Путіна піти на нову агресію проти України, вважає Михайло Саакашвілі.

Рішення Зеленського про санкції проти 112 Україна, NewsOne і Zik може привести до посилення російсько-українського конфлікту. Росії потрібно врегулювати ряд проблем, які пов’язані з внутрішньополітичними викликами і ситуацією з Кримом. В таких умовах Москва може почати підготовку до операції по захопленню Херсона та Маріуполя, заявив в ефірі програми Шустер Online глава Виконавчого комітету Нацради реформ Михайло Саакашвілі.

За його словами, Зеленський пішов на сміливий крок, який є дією по самообороні в гібридній війні. Однак це може стати новим приводом для агресії РФ – слід очікувати посилення військових дій на Донбасі.

“Війна на цьому не тільки не закінчиться – на жаль, вона посилюється, ми йдемо на інший етап війни, але це так. І те, що стріляють, – це продовження цього всього. Будуть стріляти ще більше, давайте не будемо себе обманювати. Будуть стріляти набагато більше. Там буде більше снайперів, там буде більше ДРГ і так далі “, – вважає чиновник.

Третій президент Грузії також акцентував увагу на тому, що Росія як і раніше не може вирішити питання забезпечення водою анексованого Криму. Для цього росіяни почнуть підготовчі заходи для нападу на Маріуполь і Херсон.

“Звичайно, вони хочуть розширити свій плацдарм присутності в Україні, тому що, щоб утримувати Крим, щоб там була вода, логістики цього моста і морського сполучення не вистачає. Тобто, їм треба обов’язково контролювати Маріуполь і Херсон. І вони будуть готувати підстави” , – додав він.

На думку Саакашвілі, також важливим фактором, який може мотивувати Росію на нову зовнішню агресію проти України, є внутрішньополітична ситуація, пов’язана з протестами в РФ і арештом опозиційного політика Олексія Навального. У таких ситуаціях Москва часто намагається врегулювати проблеми в своїй країні за допомогою зовнішньої агресії по відношенню до інших держав.

“Подивіться на людей в Хабаровську, Омську, Москві, Петербурзі – цих людей, які виходять на вулиці. Подивіться, як вони не бояться цього білоруського стилю спецназу, як вони з ними конфроктують.

Йому треба щось робити, в Москві у нього дуже тонкий лід вже і він тріскається. А де зазвичай і як він це робить – він зазвичай робить за рахунок зовнішньої агресії. Тому мені здається, що зараз нам треба особливо бути обережними “, – підкреслив Михайло Саакашвілі.