Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги.

Як ідеться на сайті уряду Німеччини, до нього увійшли ракети для систем протиповітряної оборони IRIS-T.

Крім них, країна передала 13 вантажівок, два 15-тонні автонавантажувачі, 12 сідлових тягачів, чотири напівпричепи, а також 12 авто для охорони кордону та два пікапи.

Також Німеччина має надати Україні 14 танків Leopard 2A6 із боєкомплектом, дві броньовані ремонтно-евакуаційні машини Bergepanzer 3, дві радіолокаційні станції повітряного спостереження, 64 сідлові тягачі та 72 напівпричепи.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус вимагає значно більше грошей для Бундесверу через загрози миру в Європі та необхідність надавати техніку Україні

Про це він сказав в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung.

“Цих 100 мільярдів буде недостатньо”, – сказав Пісторіус про спеціальний фонд, створений минулого року.

Зокрема Пісторіус вважає, що регулярного оборонного бюджету, який зараз складає близько 50 мільярдів євро на рік, недостатньо в довгостроковій перспективі.

“Я не вважаю, що цього достатньо”, – зауважив він.

Глава Міноборони пояснив це, зокрема, необхідністю фінансування заміни техніки та матеріалів, переданих в Україну. Політик назвав питання передачі Україні німецьких винищувачів “червону лініюю”.

“Я думаю, що про це не може бути й мови. Бойові літаки є набагато складнішими системами, ніж основні бойові танки, і мають зовсім іншу дальність і вогневу міць”, – сказав Пісторіус.

Водночас він вважає за правильне постачання зброї й танків в Україну, при цьому коштом Бундесверу та якнайшвидше. Однак, додав він: “Танки не стоять десь на полиці, щоб їх забрати, вони потребують час на доставку, і це не три тижні. І боєприпаси не ростуть на деревах”, – зауважив Пісторіус, пояснивши, чому Німеччина не зможе доставити танки в короткостроковій перспективі.

Окрім цього, очільник Бундесверу зауважив, що допомога Україні вимагає швидкого закриття прогалин в самій німецькій армії. Для цього треба розбудовувати військову промисловість в Європі, яка виробляла б стандартизовані системи зброї.

Нагадаємо, у п’ятницю, 27 січня, уряд Бельгії схвалив надання Україні найбільшого на сьогодні пакету військової допомоги на загальну суму €92 млн.

Про це повідомив у своєму Twitter-акаунті прем’єр-міністр країни Александер де Кроо.

– Україна має бути в змозі захистити себе від жорстокої російської агресії. Ось чому Бельгія посилює військову підтримку України, надаючи найбільший на сьогодні пакет допомоги. Україна переможе у цій війні. Наша безпека та наші цінності також перебувають під загрозою, – наголосив він.

Суму нового пакету допомоги прем’єр Бельгії оголосив на пресконференції за підсумками засідання уряду. Крім того, Україна додатково отримає €69 млн гуманітарної допомоги.

– Від початку цієї війни наша країна доклала багато зусиль для підтримки України. Загалом наша країна вже надала €146 млн військової допомоги. Сьогодні Рада міністрів ухвалила рішення про надання Україні нового пакету військової допомоги в розмірі €92 млн, – заявив де Кроо.

За словами міністра оборони Бельгії Людивін Дедондер, йдеться про ракети для систем ППО, протитанкові ракети, кулемети, гвинтівки, боєприпаси, гранати, вантажівки та броньовані джипи.

Частина озброєння буде взята зі складів Міністерства оборони Бельгії, а частина – закуплена в збройових компаній.

За даними місцевого видання HLN, Бельгія може відправити:

  ракети класу повітря-повітря середньої дальності AMRAAM;

  легке протитанкове озброєння та протитанкові гранати;

  ручні кулемети FN Minimi;

  бойові штурмові гвинтівки Scar;

  транспортні засоби, зокрема легкі броньовані машини;

  гранати, боєприпаси, ракети до систем ППО.

Бельгія також надасть пальне та забезпечить навчання українських військових.

Володимир Зеленський подякував за новий пакет допомоги:

«Вдячний Премʼєр-міністру Александру де Кроо за рішення уряду Бельгії суттєво збільшити військову підтримку України. Новий пакет допомоги на суму €92 млн посилить нашу ППО, допоможе стримати ворожі танки й покращить мобільність наших захисників для звільнення української землі. Дякуємо, друзі!»

Кожен українець так само вдячний партнерам за допомогу та підтримку. Разом до перемоги!