Військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко вважає, що на даний момент в зоні бойових дій є як мінімум три перспективних локації для проведення контрнаступу українських військових на початку 2023 року. 

В ефірі телеканалу FREEДОМ він зазначив, що робити такі прогнози складно. Однак, на його думку, одна з локацій, де може початися контрнаступ, – це Луганська область.

“Перша локація – це Луганщина, де сформовані умови для контрнаступу по низці напрямків, і все залежить від усього декількох факторів, які повинні сприяти успіху цього контрнаступу. Наприклад, як би це дивно не звучало, але і погодних умов в тому числі”, – пояснив Коваленко.

За його словами, інша перспективна локація – це Запорізька область. Однак там умови для контрнаступу тільки формуються. 

“Там не сформовані умови для контрнаступу, як би російські окупанти зараз з цього приводу не переживали. Процес іде. Вони можуть поки опинитися в стані очікування на деякий час. Це очікування буде їх вразливістю, оскільки поки ти очікуєш контрнаступу, і йде формування цих умов, ти несеш втрати. Абсолютно неефективні втрати. Стан очікування”, – продовжив експерт.

Коваленко додав, що третя локація, яка може бути перспективною з точки зору контрнаступу ЗСУ – це лівобережна частина Херсонської області. 

“Третя локація, яка як кіт у мішку, – це лівобережна Херсонщина. А оскільки в лівобережній Херсонщині зараз в глибину лівобережжя – приблизно 20-кілометрова зона – створена сприятлива операційна зона для нашої артилерії, російські окупанти змушені зараз з цієї зони відводити частину своїх підрозділів для мінімізації втрат. Але відводячи ці підрозділи, вони послаблюють оборонні можливості даної зони 20-кілометрової.

Тобто Олешки, Гола Пристань, Нова Каховка, Кінбурнська Коса і так далі – це все потрапляє саме в цю операційну зону. І я не виключаю абсолютно, що в цій операційній зоні аналогічно може почати відбуватися щось дуже цікаве найближчим часом. Тому, яка саме перша з цих локацій, м’яко кажучи, нас порадує, – це питання в першу чергу до Генерального штабу Збройних сил України. Але ось саме на цих трьох локаціях передумови до цього є”, – додав оглядач.

Коваленко також відзначив зміни в наративах російської пропаганди. 

“Є кілька цікавих таких наративів, але всі вони в якійсь мірі пов’язані з поразкою. Є ось ці нотки поразки. На тлі того, що “заклики нанесення ядерного удару по центру прийняття рішень Вашингтоні” – ну ось цей нескінченний наратив – присутні ще й нові елементи, пов’язані з тим, що вони починають шукати навіть ворогів в інших сусідніх країнах, що може натякати на підготовку якогось реваншу після очевидної вже поразки у війні проти України для відновлення якогось регіонального статусу”, – сказав він.

На думку експерта, Росія втратила навіть свій статус регіональної держави.

“Вона не має достатнього, скажімо так, авторитету і впливу. І саме ці наративи готують, наприклад, російське суспільство до усвідомлення того, що війна велася не проти України, наприклад, а проти НАТО. “Ми програли не Збройним силам України, ми програли НАТО”.

Виправдання. Ну і інший дуже важливий момент – це те, що йде каталізація саме настроїв на національному ґрунті. Міжнаціональна ворожнеча. І ось тут цей елемент дуже небезпечний”, – резюмував Коваленко.