Міністр оборони Китаю Вей Фенхе заявив, що його країна ніколи не передавала зброю Росії для війни проти України.

Як пише The Washington Post, про це він сказав на щорічній конференції з питань оборони у Сінгапурі.

“Дозвольте мені чітко заявити: стосовно питання України, Китай ніколи не надавав будь-яку матеріально-технічну підтримку Росії”, – наголосив Фенхе, відповідаючи на запитання про усе ближчі зв’язки Пекіна з Москвою.

Він назвав відносини Китаю і Росії “партнерством, а не альянсом” і зазначив, що вони “продовжуватимуть розширюватися”, та додав, що це партнерство не спрямоване проти будь-якої третьої країни.

Фенхе також звинуватив США у “затягуванні конфлікту” між Росією і Україною шляхом надання зброї і підтримки Києву, одночасно очолюючи політику міжнародних санкцій проти Росії.

Водночас The Washington Post повідомляє, що очільник Міноборони Китаю применшив підтримку Пекіном Москви, одночасно повторюючи лінію, що Сполучені Штати винні у загостренні конфлікту.

Нагадаємо, Володимир Зеленський повідомив у межах Української дискусії в Давосі заявив, що Україну влаштовує політика Китаю, який вирішив стояти осторонь.

“Це краще, ніж допомагати Російській Федерації. І хочеться вірити, що за спиною Китай не буде проводити іншу політику”, – зазначив він.

“Я не бачу поки що кроків, які Китай би робив проти України. Я, на жаль, не бачу підтримки, і питання не в мені – наше суспільство це не бачить. Хоча є історія достатньо непогана й довга між країнами. Хотілося б мати в порівнянні з Росією перевагу в цих відносинах”, – підкреслив він.