Російські окупанти на Лимано-Куп’янському напрямку намагаються прорвати оборону українських захисників.

Про це заявив керівник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ капітан Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

За його словами, зараз на тому напрямку тривають важкі бої, зокрема, вчора противник завдав 570 обстрілів по позиціям українських військових.

Євлаш зазначив, що на цьому напрямку за минулу добу відбулося 5 бойових зіткнень, спроби окупантів були безуспішні.

«Противник все ще зосереджує свою основну увагу у напрямку Новоєгорівки. Він хоче пробити такий собі коридор у нашій обороні саме на цьому напрямку, оскільки біля Новоєгорівки зосереджені основні панівні висоти. В подальшому противник намагатиметься «вклинитися» в нашу оборону, щоб перебити сухопутний коридор та вийти до річки Оскіл», — заявив Євлаш.

Проте, за його словами, атаки ворога не мають успіхів, ЗСУ стримують окупантів.

«Вчора нашим захисникам вдалося знищити 126 окупантів на Лимано-Куп’янському напрямку, також знищити один польовий склад з боєприпасами, одне авто, сім БпЛА, шість з них типу «Ланцет», — додав він.

Додамо, днями стало відомо, що на Лимано-Куп’янському напрямку РФ зосередила понад 110 тис. окупантів і сконцентрувала сили в напрямку Новоєгорівки

«Зараз ідуть досить важкі, інтенсивні бойові дії по всій лінії зіткнення з противником у зоні відповідальності Східного угруповання військ. На Лимано-Куп’янському напрямку зараз найбільше російських окупаційних військ — понад 110 тис.», — наголосив він.

Зокрема, ворог концентрується на напрямку Новоєгорівки. Протягом 31 серпня росіяни поблизу неї завдали дев’ятьох авіаударів, провели вісім штурмів, а також 46 разів обстріляли обстріляли населений пункт.

Із семи знищених на цьому напрямку ворожих танків шість ліквідували поблизу Новоєгорівки.

Станом на початок вересня, на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна з обох боків тривають обмежені наступальні операції, повідомляють в американському Інституті вивчення війни.

«Російські війська продовжували обмежені наступальні операції, але не зробили жодного підтвердженого просування. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели безрезультатні наступальні дії поблизу Новоселівського (15 км на північний захід від Сватового) та Новоєгорівки (16 км на південний захід від Сватового)», — зазначено в повідомленні.

Російська сторона стверджує, що досягла невизначених успіхів поблизу Синьківки, Петропавлівки та Вільшанів, хоча ці твердження поки не були підтверджені незалежними джерелами.

Російські війська також повідомили про захоплення невизначеного українського опорного пункту на Куп’янському напрямку. Однак, інформація щодо цього події також підлягає перевірці та підтвердженню.

За даними Генштабу України та українських джерел, українські сили здійснили обмежені невдалі наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Проте російська сторона вказує, що їхні війська відбили чотири українські контратаки на Куп’янському напрямку.

Керівник Головного управління розвідки України Кирило Буданов повідомив про розгортання російською армією новоствореної 25 резервної армії. Це зроблено для того, щоб перемістити підрозділи з передової в Луганській області для захисту південної України від можливого українського контрнаступу.

За інформацією від Буданова, російські війська розмістили 25-у армію на Куп’янському напрямку, замінивши підрозділи 41-ї бригади, які почали передислокацію на південь України. Ймовірно, ці підрозділи воювали без ротації та деградували, зазначають в ISW.