Окупанти протягом року зазнають невдач на фронті, і навіть погрози та покарання не допоможуть ворогу повторити операцію «ПВК Вагнера» для захоплення інших міст України. Це пояснює це народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко, зауважуючи, що сьогодні члени «Вагнера» переважно представляють злочинців. Тепер у них інший рівень підготовки та мотивації.

Однак раніше було й багато професіоналів. Адже ПВК «Вагнера» – це компанія, яка заробляла гроші в Сирії та Африці.

Це, як правило, були найкращі спеціалісти. З самого початку вони формувалися так: люди з бойовим досвідом, спецпризначенці, десантники, – сказав народний депутат.

Костенко зауважив, у ПВК їх усіх заманювали соціальною допомогою та великими коштами, обіцяючи, що ті не будуть ні за що відповідати.

Туди йшли солдати «удачі». Було ж два «Вагнера»: окремо злочинці, окремо «породисті» вагнерівці, – пояснив Роман Костенко.

Він сумнівається, що вагнерівці виконуватимуть завдання як раніше, коли їх дискредитують. Крім того, керівництво Росії навряд чи змусить тисячі мобілізованих «битися в стіну» як було в Бахмуті.

Якусь частину можна, але в таких кількостях, як вмирали у Бахмуті, я дуже сумніваюся. Адже немає Євгенія Пригожина та Дмітрія Уткіна, а вони відігравали великий фактор, – наголосив Роман Костенко.

Тому, на його думку, не буде вже атак, зокрема масових, коли окупанти захоплюватимуть українські міста. Адже ПВК «Вагнера» вже не в тому складі й не мають достатньої потужності.

Тим часом за словами Скібіцького, ПВК «Вагнер» може знову становити серйозну загрозу для українських військових. Представник Головного управління розвідки Вадим Скібіцький зазначив, що вагнерівці, які зараз повертаються на фронт до України в лавах Міноборони РФ, небезпечні тим, що уже тут воювали. Відповідно, знають місцевість і мають певний досвід.

Він наголосив, що бойовики повертаються на фронт не як приватна військова компанія «Вагнер», а як уже військовослужбовці Міноборони РФ.

«Вони навіть собі придумали вже, як знаєте ці штурмові «загони Z», штурмовий «загін V» – значить «Вагнер». Але це не говорить, що це приватна військова компанія, це зовсім вже інше формування. Подивимося, як вони будуть діяти. Та дисципліна і та відповідальність, і те покарання, які були в «Вагнері» – такого не було ніде. Через те вони й мали успіх», – пояснив представник ГУР.

При цьому він зазначив, що зараз складно сказати, про яку кількість таких бойовиків зараз йде мова.

«Як правило, штурмовий загін – це 110 осіб… Але в чому загроза – в тому, що багато людей, які повернулися в штурмові загони вже під Міністерство оборони, вони воювали на цій території, знають особливості. А це теж впливає на ведення бойових дій. От в цьому полягає перевага цих підрозділів для РФ», – підсумував Скібіцький.

Зазначимо, що частина бійців батальйону вже підписала контракти з міноборони Росії, яку представляє такий собі Андрєй Трошев.

«Відносини між ПВК «Вагнер» і російським урядом наразі незрозумілі, оскільки президент Росії Путін публічно підтримав Трошева та підпорядкував деякі елементи батальйону міноборони – однак це з одного боку. Водночас з іншого, міноборони Росії потрібно буде постачати Росгвардії необхідне обладнання, – повідомляли в Інституті вивчення війни.