У Білорусі збільшили кількість американських дипломатів, які можуть перебувати в країні

Про це повідомляють білоруські ЗМІ.

“Ми зацікавлені в поліпшенні відносин з ЄС і США … Це все одно займе місяці, якщо не роки. Швидше за все, роки”, – заявив заступник міністра закордонних справ Білорусі Олег Кравченко, виступаючи в Атлантичній раді в Штатах.

Якщо вірити твердженням дипломата, Білорусь готова до поліпшення відносин з США, проте, для реалізації цього плану необхідно пройти ще довгий шлях.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На думку Кравченка, присутність військового контингенту НАТО в Європі не створює ніяких загроз для державності Білорусі. 

Сама ж Білорусь хоче найкращих відносин з РФ, але в її плани входить нормалізація відносин з Європою і США.

“У 2015 році ми відновили військову співпрацю з США. Це стало сильним сигналом і дозволило відновити таке ж співробітництво з Німеччиною, Великобританією, Польщею, Литвою та Латвією. І все це абсолютно не всупереч нашому альянсу з Росією”, – передає слова Кравченко.

Нагадаємо, що в Росії попередили про те, що захоплення Білорусі може відбутися протягом найближчих трьох-чотирьох років.

Про те, що Мінськ може «заплатити» Москві за одержувані від Кремля преференції власним суверенітетом, розповів головний редактор радіостанції «Ехо Москви» Олексій Венедиктов.

«Одним з варіантів продовження повноважень як глави держави Володимира Путіна може бути об’єднання, анексія, приєднання, союз з Республікою Білорусь. Це один з варіантів. Можливі й інші », – зазначив він.

Венедиктов додав, що таке «приєднання» може відбутися вже в найближчі кілька років. Зокрема, воно може бути приурочено до виборів в Держдуму РФ.

«Чим Білорусь може розплачуватися? Суверенітетом, наприклад. І в цьому сенсі, якщо це все з’єднується, скручується таким чином, то я допускаю можливість створення єдиної держави, єдиного государя протягом трьох-чотирьох років.

Ну, дивіться. У 2021 році у нас вибори в Держдуму. А чому одночасно не провести за єдиними правилами вибори в парламент союзної держави, вже не делегаціями, а виборами? І почати не з єдиного президента, а з єдиного парламенту, наприклад. В 2021. Ось тобі, будь ласка », – пояснив Венедиктов.