Пекельні бої на Бахмутському напрямку тривають, з’явилися подробиці, що зараз відбувається на полі бою.Зокрема, окупанти, намагаючись врятуватись від нищівного вогню ЗСУ, кидають свою техніку і тікають.

Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський.

«Окупанти під Бахмутом кидають свою техніку на розстріл нашій артилерії. Був уражений танк, БРЕМка приїхала його витягувати, але по ній також влучили. Танк згорів», – повідомив Сирський про наслідки гарної роботи 77-мої ОДШБр.

Також зазначимо, що очікування західних партнерів від контрнаступу ЗСУ, очевидно, були дещо завищені, оскільки наступати на добре озброєного ворога, який має значну перевагу в повітрі, самогубство. Для значних результатів необхідно забезпечити Україну найширшою номенклатурою озброєнь.

Про це в ефірі “Апостроф TV” заявив генерал армії України, голова Служби зовнішньої розвідки у 2005-2010 роках Микола Маломуж.

 “Ті аналітики і навіть генерали – я їх добре знаю – американські, британські, навіть брали участь у великих бойових операціях в Іраку, Сирії, вони мали справу з локальними війнами. Це не та війна, коли застосовується надзвичайно ефективні види озброєння п’ятого-шостого покоління і, вочевидь, їм протистоять надзвичайно неефективні армії.Сьогодні ми маємо широкомасштабну війну агресора, дуже потужно озброєного.І вчора на “Рамштайні”якраз була така оцінка. Зараз, там не просто просуватися.Раніше передбачалося, що рух буде швидким, на десятки, а то й на сотні кілометрів.Такого не могло бути, бо маючи концентрацію військ 350-380 тисяч – це вже величезний фронт”, – сказав Маломуж у відповідь на запитання про очікування західних партнерів від українського контрнаступу.

Він наголосив, якщо партнери кажуть, що ми повинні більш ефективно наступати, для цього має бути і озброєння, і техніка, і особливо боєприпаси на порядок вище – у десять, а за деякими видами у сотні разів.

“Тоді ми могли б проводити наступальні операції широкомасштабно, знищуючи всі фронтові можливості ворога, включаючи мінні поля способом масової детонації, а не міношукачами або тягачами. Переходячи на удари з флангів, з тилів, відповідно потужне озброєння, техніка, а потім і спецпідрозділи, які просуваються і знищують ворога. Це зовсім інша війна. Тому, у даній ситуації говорити, що ми щось не так робимо, це мінімум – некомпетентно, а максимум – політично недоцільно, тому що ми приймаємо на себе удар, орієнтуємось, щоб не допустити масових жертв, але ефективно знищувати ворога. І сьогодні правильна тактика, за наданих можливостей, нам визначати, як наступати”, – наголосив Маломуж.

Також Маломуж в в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив, що масована атака РФ по Одесі є “відповіддю” РФ за Кримський  міст.

    “Путін — мстива людина, і тому він дав команду громити південь. Крім агресивних дій, він ще дає команди на удари по цивільному населенню, конкретним містам, включно з Києвом, Одесою, Дніпром. Тому він дав команду громити Одесу, Миколаїв усі ці дні, ночі. І інша складова — це, звичайно, підірвати перспективи, становище щодо “зернового коридору”, — зазначив експерт.

Однак Маломуж наголосив, що Україна збиває більшість ворожих дронів та ракет.

    “Ми вже виробили модель захисту і Київ майже на 100% захищаємо від цих ударів. Але у певній ситуації десь вони пробивають, особливо по Одесі, це несе руйнування та жертви. Путін здійснює акти тероризму проти мирного населення, цивільних об’єктів. І далі він кваліфікуватиметься як міжнародний злочинець. Ну а зараз, звичайно, ми залучаємо всі системи протиповітряної оборони, щоб відбити такі удари”, — додав Маломуж.