Президент Петро Порошенко заявив, що Україна взяла на себе обов'язки вирівняти внутрішні та зовнішні ціни на газ ще у 2008 році, за підписом прем'єр-міністра того часу. Про це він заявив 31 жовтня під час зустрічі з представниками бізнесу.

За його словами, розрахунки за старими кредитами зараз складають 54 млрд боргу.

"Меморандум з МВФ підписали 31 жовтня 2008 року. Рівно 10 років тому, дивно, що опозиція не святкує цю урочисту дату", – сказав він.

"Хто на той час був прем'єр-міністром, я називати не буду. Французькою мовою це звучить так: "Шерше ля фам". Але хто б там не був, подібні зобов'язання носять не персональний характер, а міжнародно-правовий характер. Хоча, брали одні, а повинні виконувати інші. Селяві", – додав президент.

За словами президента, якби Україні не потрібно було виплачувати борги, вона б змогла утриматися від траншу МВФ. Порошенко також заявив, що дешевий сир подають тільки в мишоловці, а дешевий газ – в російській клітці і тільки так можна виконати обіцянку про зниження тарифів на газ вдвічі або втричі.

Угоду про врегулювання ціни на газ в Україні підписали у 2008 році тодішній керівник МВФ Домінік Стросс-Кан і прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. Порошенко також сказав, що відповідні зобов'язання Україна взяла, коли прем'єр-міністр Володимир Гройсман був мером Вінниці.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

В той же час додамо, що за словами аналітика Дмитра Корнійчука, Порошенко і Гройсман впевнені, що "холопський народ" вже змирився з тарифами.

"Звернув увагу, що Порошенко-Гройсман почали агресивну інформаційну кампанію проти всіх, хто бореться проти підвищення тарифів. Про що це говорить? Вони впевнені, що холопський народ з п'ятниці, коли Порошенко підвищив тарифи, з цим вже змирився … ", – пише Корнійчук.

Також, на його думку, підвищивши ціну на газ, діючий президент розпрощався із залишками свого рейтингу.

"Все, що відбувається в політиці, пов'язане з економікою. Рішення про підвищення ціни на газ на 23,5% прийняв Порошенко, а Гройсман – всього лише маріонетка. Так ось, прийнявши це рішення, Порошенко поставив жирну крапку в своїй політичній кар'єрі, він не має жодних шансів переобратися на президентських виборах", – розповів він.