Українські військові продовжують атакувати позиції російських окупаційних військ на південь від Бахмута та мають частковий успіх в районах Кліщіївки та Андріївки.

Про це в ефірі українського телеканалу розказав заступник командира батальйону 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Олексій Тарасенко.

«Українські військові намагаються рухатись вперед та вийти на заплановані рубежі до настання холодів. ЗСУ мають частковий успіх на півдні від Бахмута в районі Кліщіївки та Андріївки», — розказав він.

За його інформацією, російські війська намагаються відбити втрачені позиції, але завдяки роботі української артилерії їм це не вдається.

Також Тарасенко розказав, що на Бахмутському напрямку армія РФ намагається розосередити свої сили та переміщуються малими групами.

«Більше ніж по дві, три людини ворог не пересувається. Вони намагаються уникнути ураження нашою артилерією та максимально розосередити свої сили», — розказав він.

За інформацією Генштабу ЗСУ, протягом 9 жовтня Сили оборони відбили чотири атаки російських військ в районі Кліщіївки.

«Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута. Мають частковий успіх в районі Андріївки Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах», — йдеться у ранковому зведенні.

Сили оборони України у подальшому деокупують Бахмут. Для цього необхідно перерізати логістичні шляхи постачання окупаційної армії рф. Рух ЗСУ на південь від Бахмута наближає звільнення міста.

Про це розповів військовий ЗСУ Віталій Шишкін. Він служив у Бахмутській 54-й бригаді, а також у батальйоні 25-ої окремої мотопіхотної бригади «Київська Русь».

Віталій Шишкін пояснив, що без звільнення Кліщіївки та Андріївки було б неможливо перерізати логістику окупантів на південному фланзі Бахмута.

Кліщіївка та Андріївка — це важливі слова, які потрібні для того, щоб продовжити операцію наступу. У Кліщіївці знаходяться висоти, в Андріївці знаходяться висоти. Чим швидше ми обрубаємо логістику з тієї ж Горлівки, якою вони їздять постійно; чим швидше ми обрубаємо ось ці шляхи логістики, тим буде простіше і ми швидше зможемо замкнути їх.

«Якщо ми вийдемо, наприклад, від Кліщіївки та Андріївки, то там іде пряма дорога на Опитне. У такий спосіб ми можемо просто закрити їх у Бахмуті, як це вони намагалися зробити з нами. Вони намагалися нас закрити з двох сторін: з боку Кліщіївки та з боку Оріхово-Василівки, і намагалися вийти на «трасу життя» тоді до Часів Яру», — говорить воїн.

Військовий переконаний, що в перспективі Сили оборони деокупують Бахмут. На його думку, для військ рф місто не є важливим.

У подальшому ми звільнимо Бахмут. Він не представляє для росіян жодної важливості. Це для нас було важливо утримати його, тому що це був великий логістичний центр. Із Бахмута виходять дороги на Горлівку, Харків, Донецьк. Для нас це дуже важливе місто.

«Коли окупанти не могли взяти його, то вигадували якісь міфи про Бахмут. Їм потрібна була бодай якась перемога. Під час активної фази боїв росіяни зрозуміли, що якщо і візьмуть місто, то з величезними втратами, просто з величезними», — резюмував бахмутянин.

Додамо, начальник пресслужби східного угруповання військ Ілля Євлаш, прокоментував наступ наших військ на Східному напрямку.

Євлаш поінформував, що українським військовим вдалося ліквідувати 150 окупантів — вбитими та пораненими, ще чотири особи взяли у полон. Загалом російські загарбники за добу 465 разів обстріляли позиції Збройних сил України. Речник зауважив, що ворожі війська найбільше використовують артилерію, уникаючи прямих зіткнень.

За його словами, на Лимансько-Куп’янському напрямку наразі спостерігається зменшення інтенсивності обстрілів і застосування авіації.