Після оголошення Анатолію Шарію підозри у державній зраді, блогер шукатиме можливості отримати політичний притулок за кордоном і таким чином уникнути арешту.

Таку версію розвитку подій озвучив в ефірі одного з українських телеканалів колишній секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Данилюк.

“Слава Богу, що це (порушення справи – ред.) було зроблено сьогодні, але це тільки початок, сподіваюсь, що мають бути зокрема і наступні кроки. Врешті решт, його Youtube-канал продовжує свою роботу і продовжує розвалювати країну, розділяти її на дві частини. Добре, що перший крок вже зроблений, це є логічним продовженням кроків щодо блокування каналів Медведчука”, – сказав він.

Данилюк також оцінив попередні здобутки української влади:

“Зараз є підозра Служби безпеки України. Сам Шарій знаходиться за межами України. Думаю, що зараз він буде намагатися позиціонувати це як політичне переслідування, і буде намагатися залишитись у цій країні, або переїхати в іншу країну, де його не можуть видати”.

Разом з тим екс-секретар РНБО припускає, що найімовірніше Шарій шукатиме притулку в Іспанії. Це продиктовано тим, що в цій країні він володіє значною нерухомістю, однак, він може обрати і іншу країну.

“Він буде намагатися уникнути арешту і видачі українській владі. Це означатиме, що він у цей час буде активно використовувати свій Youtube-канал, свою пропагандистську діяльність, щоб а) захистити себе; б) продовжувати виконувати ті функції, які на нього були покладені Російською Федерацією”, – зауважив він.

Разом із тим стало відомо, що Офіс генерального прокурора України готує документи на екстрадицію проросійського блогера Анатолія Шарія з Іспанії. Це заявив екс-нардеп Сергій Лещенко з посиланням на власні джерела.

“Як повідомляють наші інсайдери, Офіс генпрокурора готує документи на екстрадицію Анатолія Шарія з Іспанії, а також оголошення його в розшук по лінії Інтерполу”, – написав Лещенко у Телеграм.

Служба безпеки України вже викликала блогера на допит на 22 лютого, а в разі його неявки його оголосять у розшук.

“З огляду на останній пост Анатолія Шарія, де він читає текст підозри, – він її отримав. Тобто, підозра дійшла до адресата”, – сказали в пресслужбі СБУ.

Нагадаємо, у червні 2020 року блогера і лідера “Партії Шарія” Анатолія Шарія викликали на допит в справі про легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним способом.

Того ж місяця під Офісом президента в Києві розгорнулися гучні акції протесту через партію Шарія.

У листопаді СБУ відкрила кримінальне провадження проти Анатолія Шарія через посягання на територіальну цілісність України.

Журналісти з’ясували, що Шарій володіє віллою на морському узбережжі неподалік від Барселони (Іспанія), ринкова вартість якої може досягати мільйона євро. Зі свого боку блогер спростував це і заявив, що насправді вона коштує більше.